Elvis żyje! Triumph zapowiada Bonneville T120 Elvis Edition - Motogen.pl

Na rok 2025 Triumph szykuje limitowaną Bonneville T120 Elvis Edition. To hołd dla Króla i jego zamiłowania do motocykli brytyjskiej marki.

Informacja o nadchodzącym modelu pochodzi z Kalifornijskiej Rady ds. Zasobów Powietrznych (CARB), która opublikowała dokumenty certyfikacyjne, w których Elvis Edition umieszczono obok standardowych modeli Bonneville T120 na rok 2025.

Elvis Presley znany był z zamiłowania do motocykli Triumph, a nawet podarował kilka egzemplarzy swoim bliskim przyjaciołom. Legenda głosi, że Presley był tak zachwycony jazdą próbną modelem T120 650 Bonneville z 1964 roku, że kupił kilka sztuk TR6 i T120 dla swojej ekipy, znanej jako „Memphis Mafia”.

Szczegóły techniczne nowego modelu pozostają na razie tajemnicą. CARB potwierdza jedynie, że silnik będzie taki sam jak w standardowym Bonneville T120, co oznacza 1200-centymetrowy silnik dwucylindrowy o mocy 97 KM. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że kolorystyka edycji Elvis Edition będzie nawiązywać do motocykli, którymi jeździł Presley, czyli złotego i białego Alaskan dla Bonneville T120 oraz HiFi Scarlet i Silver Sheen ze złotymi prążkami dla TR6.

Za oficjalne potwierdzenie ze strony Triumpha możemy uznać tajemnicze zdjęcie błotnika, zamieszczone na oficjalnym koncie marki na Instagramie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany