Głośny wydech? To przeżytek! - Motogen.pl

Peter Olt wynalazł sposób, by poprawić bezpieczeństwo motocyklistów dzięki lepszej słyszalności klaksonu w ich jednośladach.

Klakson Potępieńca, czyli Banshee Horn to skuteczna broń przeciwko niesłyszącym nas kierowcom. Siła, z jaką trąbi wynalazek Olta, to 135 dB, co oznacza, że jest baardzo głośny. Krótkie wciśnięcie guzika włącza tradycyjny dźwięk, dłuższe przytrzymanie uwalnia wrzask potępieńca, a także sprawia, że długie światła motocykla zaczynają mrugać. Motocyklista jest więc słyszany i widziany przez wszystkich dookoła, nawet przygłuchawych starszych panów grających w szachy w parku niemal kilometr od skrzyżowania.

Na razie Olt zbiera fundusze, by móc rozpocząć prace nad gotowym projektem. Potrzebuje na to 12 000 dolarów. System może być stosowany także w skuterach, łodziach i samochodach. Wyobrażamy sobie codzienne użycie takiego klaksonu w motocyklach, szczególnie w ruchu miejskim po godzinie 22.00. Obywatele przeklinający głośne motocyklowe wydechy i żądający usunięcia ich z jednośladów, szybko zaczęliby modlić się o ich powrót…  

Zobaczcie jak działa Banshee Horn.