Finał 2. edycji „10 minut Festiwal - Motogen.pl

Tego dnia dowiemy się, kto wygra w dwóch konkursowych kategoriach: wydarzenie, gdzie jury i publiczność nagrodzą najniezwyklejszą przygodę lub aktywność, oraz film, gdzie o zwycięstwie zdecydują poszczególne elementy składające się na wartość artystyczną nadesłanego obrazu, czyli scenariusz, zdjęcia, montaż. Przed siedmioosobowym jury bardzo trudne zadanie, bo do tegorocznej edycji zgłoszono już ponad 30 filmów (w tym jeden zagraniczny). I wciąż nadsyłane są nowe (ostatni dzień zgłaszania filmów to 15 lutego). W czasie finału organizatorzy ogłoszą także filmy uhonorowane nagrodami internautów.

Inicjatywa, której pomysłodawcą jest mieszkaniec Trójmiasta Tomek Staniszewski, rozwija się bardzo dynamicznie. Festiwal przyciąga coraz więcej partnerów, skupia miłośników sportów i podróży. Zainteresowanie konkursem rośnie także ze strony mediów. O pierwszej edycji Tomek opowiadał w programie „Poziom 2.0” w TVP2, a o drugiej była mowa m.in. w Radiu Gdańsk i w audycji „Na cztery ręce” w radiowej Czwórce. Zdaniem organizatorów popularność konkursu wynika z wykorzystywania platformy działającej w Internecie. Widzowie mogą oglądać prawdziwe przygody i  prawdziwych ludzi, którzy często za niewielkie pieniądze realizują swoje pasje: podróże w najdalsze zakątki globu, rajdy off road, downhill itp.
– Wszystkie osoby, dla których adrenalina jest nieodłącznym elementem życia, zapraszam na finał festiwalu. Spotkanie ciekawych ludzi i duża dawka podróżniczej energii gwarantowane – zapewnia pomysłodawca imprezy.

Krótko o festiwalu
Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2011 roku. Wzięcie udziału w konkursie polega na nadesłaniu maksymalnie 10-minutowego filmu dokumentującego podróż, przygodę, pasję, ruch. Filmy mogą zgłaszać zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Obrazy publikowane są na stronie festiwalu i tam też oceniane przez internautów. O tym, które filmy wygrają w kategoriach film i wydarzenie, decyduje natomiast profesjonalne jury powołane przez organizatorów. Ponadto publiczność zgromadzona na finale imprezy przyznaje swoją nagrodę.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej 10 minut Festiwal.