Fabryka Mistrzów z PKN Orlen: podsumowanie sezonu! - Motogen.pl

Spis treści

Podsumowanie sezonu! Fabryka Mistrzów i PKN Orlen pod hasłem Bezpieczeństwo, Pasja, Motoryzacja…

Podczas kończącego się sezonu motocyklowego 2021 Fabryka Mistrzów, dzięki sponsorowi głównemu PKN Orlen, zorganizowała cykl imprez, podczas których przeszkoliliśmy kilkaset dzieci.

Podczas eventow każde dziecko w wieku 5-12 lat, z opiekunem prawnym mogło bezpłatnie  odbyć pierwsza lekcje motoryzacji pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Fabryka Mistrzów
W czasie treningu…

Imprezy odbyły się w GOSiR Stare Babice a ostatnie dwie edycje na Torze Słomczyn podczas Pucharu Supermoto. Dzieci zawodników, dzieci kibiców oraz każde dziecko w wieku 5-12 lat z opiekunem prawnym, które pojawiło się w dniu imprezy na obiekcie Autodrom Słomczyn, mogło dosiąść motocykl i zdobyć wiedze jak poruszać się bezpiecznie motocyklem.

O co w tym chodzi?

„Przez wzgląd na sportowy charakter imprezy, ryk silników, kolorowe flagi, obsługę toru, puchary, podium, piękne kombinezony i dzielnych zawodników-dzieciaki najbardziej zainteresowało, jak zostać zawonikiem. I to wspaniale, że Fabryka Mistrzów wraz ze sponsorem głównym PKN Orlen mogła uczestniczyć przy okazji tak dużej imprezy” -mówi Marzena Chrostek – była zawodniczka Pucharu Polski Supermoto.

Dlaczego? „Bo nauczyliśmy dzieci bezpieczeństwa, wytłumaczyliśmy im zasady działania motocykla, zasady poruszania się po torze, które są dostępne nie tylko dla zawodników, ale i dla amatorów. Przekazaliśmy to nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom, którzy również są motocyklistami.” Ich myślenie było stereotypowe: tory są tylko dla osób, które bardzo dobrze jeżdżą, że to wstyd jechać na tor, gdy jest się początkującym motocyklista. Jak nauczę się jeździć na ulicy, to wtedy pójdę na tor”.

Fabryka Mistrzów
Przyszli motocykliści…

Dokładnie w takim przekonaniu żyją motocykliści, kończący kurs prawa jazdy lub jeżdżący słabo. Na torze możemy do woli, w bezpiecznych warunkach poznać swój motocykl, wjeździć się w niego. Na torze nie ma aut, ciężarówek, przechodniów. Nie ma śliskich pasów ani wybiegającego psa. Jest czas na naukę bezpieczeństwa. Gdy poznamy, jak reaguje nasz motocykl podczas hamowania, podczas przyspieszania czy w zakręcie – na drodze dużo mniej rzeczy nas zaskoczy. Ponadto, na torze nieużywany lusterek, nauczenie się tego nawyku sprawia, że na drodze mamy oczy dookoła głowy i martwy punkt nie istnieje. „

Świadomi rodzice to świadome i bezpieczne dzieci. Chcesz nauczyć dziecko pływać, zapisz je na basen. Chcesz, by było bezpieczne na drodze, naucz je, jak bezpiecznie się poruszać, jak być ubranym, jakich zasad należy przestrzegać. Tylko jak wiemy, dzieci uczą się przez doświadczenia – nie poprzez zakazy czy rozmowy. To do nas należy wybór, jakie damy mu narzędzia.

Co dalej?

Fabryka Mistów z Pkn Orlen, prowadzi edukację motoryzacyjną dla dzieci oraz bezpłatne jazdy motocyklowe. Twoje dziecko nie musi zostać motocyklista. Ale jeśli będzie umiało jeździć, będzie bezpieczne.

Mamy za sobą cztery eventy i około 500 dzieci z nową świadomością o bezpieczeństwie na drodze. Jesteśmy dumni z naszej inicjatywy i zamierzamy się dynamicznie rozwijać; jesteśmy przekonani, że poprawimy bezpieczeństwo na drogach i kulturę motoryzacyjną.

A przy okazji zapraszamy na kolejne eventy Fabryki Mistrzów i PKN Orlen w sezonie 2022r!!!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany