Ducati Panigale liderem sprzedaży w segmencie superbike - Motogen.pl

Po raz pierwszy próg sprzedanych 50 000 egzemplarzy Ducati przekroczyło w 2015 roku. Trzy ostatnie intensywne lata rozwoju oferty i technologii pozwoliły na ponowne osiągnięcie przełomowego wyniku w 2018 roku.

Istotnym udziałem sukcesu jest wysoka sprzedaż motocykli z rodziny Panigale. Łącznie, w 2018 roku na całym świecie, sprzedano 9700 pojazdów z tej gamy, co daje 26-procentowy udział w segmencie superbike i, tym samym, osiągnięcie pozycji lidera sprzedaży w tym segmencie! Bestsellerem jest wciąż model V4, który w 2018 roku znalazł 6100 nabywców.

Mimo tego Ducati nie zwalnia tempa w powiększaniu rodziny superbike. Podczas mediolańskich targów EICMA w listopadzie 2018 roku został zaprezentowany model V4 R. Motocykl powstał przy ścisłej współpracy z projektantami oraz inżynierami, pracującymi dla Ducati Corse i posiada 100% sportowego DNA włoskiej marki. Jednostka napędowa motocykla ma 998 ccm, dzięki czemu V4 R niemal prosto z salonu może wjechać na tor i brać udział w wyścigach klasy superbike!

Dodatkowe informacje na temat modeli Panigale znajdują się na ducatipolska.pl. Zachęcamy również do odwiedzania salonów Ducati, których lista dostępna jest tutaj.

Więcej o motocyklach Ducati