Dakar – wycofania - Motogen.pl

Za nami trzy odcinki Dakaru. Zawodnicy są już na czwartym etapie. Jednak nie wszyscy dotrwali do dzisiaj: lista wycofanych kierowców powiększa się z dnia na dzień. Z rywalizacji motocyklistów wypadło już 18 zawodników, a z klasyfikacji quadów na razie pięciu.

Na szczęście wszyscy nasi zawodnicy z tych kategorii jadą dalej i, według najnowszych wieści z trasy, nie mają większych problemów. Na WP2 Kuba Przygoński zanotował 6. czas. Świetnie radzą sobie quadowcy: Łaskawiec na WP3 był drugi, a Sonik na WP2 dziewiąty. 

Kłopoty na trasie dopadły, jak niestety doskonale wiedzą polscy kibice, także załogi samochodowe. Na liście wycofanych widnieje obecnie aż 17 załóg, w tym ta Krzysztofa Hołowczyca. Polski kierowca w jednym z wywiadów mówił, że jest załamany po tym, co się stało. Trudno się temu dziwić. Poprzedni Dakar również skończył się dla niego przedwcześnie. Obecny już na trzecim odcinku, i to z kontuzjami żeber i kręgosłupa. Najmniej wycofań odnotowano w kategorii ciężarówek. Tutaj ciężkim dakarowym warunkom nie podołała na razie tylko jedna załoga.

Pełną listę wycofanych zawodników znajdziecie TUTAJ.