Dakar 2013 – już od 5 stycznia - Motogen.pl

Wielu zawodników pojawi się w Limie 1 stycznia. Mimo tego, że Dakar rozpocznie się dopiero 5 stycznia, kierowcy i mechanicy mają teraz pełne ręce roboty. Będą między innymi odbierać pojazdy, które dopłynęły już na miejsce. Ten czas przeznaczą również na ostatnie przygotowania sprzętu oraz aklimatyzację.
Pierwsze odbiory techniczne przed rajdem zaplanowano na 2 stycznia.

Niestety, zgodnie z tym, co wcześniej pisaliśmy, na starcie nie pojawi się jeden z faworytów: Marc Coma nadal leczy kontuzję ramienia. W barwach KTM-a wystąpi Cyril Despres, który także jest typowany na kandydata do zwycięstwa. Nie będzie miał jednak łatwej drogi do mety. Dakar to ekstremalnie ciężki rajd, podczas którego może dojść do kilku przykrych niespodzianek. Także konkurencja ostrzy zęby na podium, więc zapowiada się ciekawa walka.

Na trasie Dakaru zobaczymy również wielu polskich zawodników. Z numerem 3 pojawi się Łukasz Łaskawiec na swoim quadzie Yamaha. Wystąpi również Rafał Sonik, także na czterokołowcu. Na jednośladach pojadą Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i oczywiście Kuba Przygoński, który jest uważany za jednego z faworytów w swojej kategorii.

Polskich akcentów nie zabraknie także w kategoriach samochodowych i ciężarowych. Wszystkim zawodnikom życzymy dojechania do mety oraz zajęcia jak najwyższych pozycji! Oczywiście będziemy dla Was śledzić to, co dzieje się na trasie Dakaru, więc zaglądajcie na Motogen.