Buell ponownie w Europie? To możliwe i to już w przyszłym roku! - Motogen.pl

Motocykl Buell mogą ponownie trafić do Europy. Po udanym powrocie na rynek amerykański, kultowa marka szykuje się do ekspansji na rynki międzynarodowe. Wszystko wydarzy się prawdopodobnie już w 2025 roku.

Mimo dziesięcioletniej nieobecności na rynku, marka Buell oraz jej założyciel, Erik Buell, nie zniknęli z radarów entuzjastów motoryzacji. Buell zawsze kojarzył się z ekstrawagancją i innowacyjnością, przyciągając zarówno europejskich, jak i amerykańskich motocyklistów. Dziś produkcja motocykli Buell odbywa się w Michigan, w Grand Rapids, gdzie powstają takie modele jak sportowy Hammerhead, jego wersja naked 1190SX, Super Cruiser zaprojektowany przez Rolanda Sandsa oraz turystyczny Supertouring z paskudną przednią lampą, przypominający nieco dawny model Ulisses.

W ofercie znajduje się także prototyp enduro Baja Dune Racer, napędzany silnikiem 1190 V-twin o mocy 185 KM, będący sercem całej gamy motocykli Buell. Silnik i podwozie są ewolucją ostatnich modeli, które były znane w Europie, a aluminiowa rama Hammerheada i 1190R kontynuuje tradycję marki.

Buell Supercruiser

Największe nadzieje wiązane są z modelem Supercruiser – minimalistycznym, sportowym cruiserem, który zdaniem ekspertów ma szansę zyskać popularność również na Starym Kontynencie. Prace nad rozwojem globalnej dystrybucji idą pełną parą, o czym świadczą słowa Troya Devlina, dyrektora działu R&D, który wspominał o planach sprzedaży motocykli Buell w Kanadzie, a następnie w Wielkiej Brytanii.

Plany ekspansji

Firma z Michigan musi jednak zbudować swoją sieć handlową praktycznie od zera. Wcześniej mogła opierać się na strukturach Harleya-Davidsona. Bill Melvin, dyrektor generalny Buell Motorcycles, podkreśla rosnące zainteresowanie marką na całym świecie. Słuchamy motocyklistów i jesteśmy gotowi na rozwój dzięki globalnej dystrybucji. Nasz dynamiczny zespół jest gotowy, aby dostarczyć ryk naszych wyczynowych motocykli V-Twin – mówi Melvin. Motocykliści wciąż pytają: kiedy? Chcemy dać im to, czego chcą: kultowy amerykański motocykl pełen historii, mocy i przygód.

Chociaż prognozy wskazują na 2025 rok jako realny termin wejścia Buell na europejski rynek, firma pozostaje wierna swojej niszowej, oryginalnej produkcji. Mimo braku charyzmatycznego założyciela, który obecnie prowadzi inne biznesy, marka Buell nadal przyciąga wielu entuzjastów unikalnych motocykli.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany