Brembo będzie chronić klientów przed zakupem podróbek - Motogen.pl

Teraz kupując produkty Brembo z serii High Performance i Racing będziecie mogli sami sprawdzić ich oryginalność. W każdym opakowaniu komponentów z tych serii producent umieści specjalny zaplombowany portfel, w którym znajdziecie kartę – zdrapkę. Na karcie ukryto sześciocyfrowy numer.

Jak z niego skorzystać? Wystarczy wejść na stronę www.originalbrembo.com, gdzie wystarczy wpisać ukryty pod zdrapką numer, kraj zakupu oraz wybrać rodzaj części. Po zatwierdzeniu dowiecie się, czy jest ona oryginalna, chociaż już brak karty powinien wzbudzić Waszą czujność. Oprócz tego po podaniu informacji o pojeździe i adresu mailowego otrzymacie na skrzynkę certyfikat autentyczności w formacie PDF.

 

Zobacz również: Z wizytą w fabryce Brembo

W przypadku motocykli karty będą dostarczone wraz z zaciskami, tarczami, dźwigniami hamulców, a także pompami sprzęgła i hamulca.

Wkrótce pojawią się dodatkowe zabezpieczenia w postaci specjalnych plomb umieszczonych na opakowaniach. Do produktów Brembo będą również dołączane specjalne karty z raportem kontroli jakości.

Chyba nie musimy mówić, że dbając o swoje bezpieczeństwo warto kupować tylko oryginalne produkty u autoryzowanych sprzedawców.

Autor: Wojciech Grzesiak