Bieszczadzka edycja BMW Motorrad GS Trophy 2014 - Motogen.pl

Do tego malowniczo położonego miejsca w sercu Bieszczad, nieopodal Jeziora Solińskiego, warto wybrać się z całą rodziną, gdyż na atrakcje mogą liczyć również dzieci i osoby niespędzające czasu na motocyklu.

Organizatorzy BMW Motorrad GS Trophy przygotowali w tym roku trzy główne zróżnicowane pod kątem technicznym i wydolnościowym, trasy szkoleniowe: Extreme, Adventure i Turystyczną, a także podstawowe szkolenie z Akademią Enduro.

Pierwsza skierowana jest do najbardziej zaawansowanych kierowców i przygotowana dla lżejszych motocykli. Jest to świetna propozycja dla tych, którzy chcą się sprawdzić w wymagających, szybkich próbach terenowych. Trasa szkoleniowa typu Adventure powinna zainteresować osoby średniozaawansowane, nastawione na trening pokonywania przeszkód o zróżnicowanym poziomie trudności. Jest ona prowadzona w wolniejszym tempie, ale wymaga pokonywania licznych podjazdów, zjazdów i brodów. Trzecia trasa to opcja Turystyczna – również dla motocykli drogowych. Składa się w ¾ z dróg asfaltowych oraz w ¼ z utwardzonych szutrów (duktów leśnych) i zaplanowana została myślą o osobach, które nastawiają się na to, by podziwiać tereny „Pętli Bieszczadzkiej”, stąd obejmuje m.in. postój nad Zalewem Solińskim.

Dodatkową atrakcją będzie szkolenie podstawowych technik jazdy terenowej z Akademią Enduro BMW Motorrad. Zawiera ono elementy treningu w terenie i z naturalnymi przeszkodami. Dzięki temu kursanci będą mogli później wykorzystać w praktyce umiejętności, które posiedli na szkoleniu.

Zgodnie z harmonogramem, pierwszego dnia imprezy odbędzie się rejestracja uczestników oraz ich podział na grupy. Dla każdego uczestnika, bez względu na porę jego przybycia, przewidziano ciepły posiłek oraz zabawę przy muzyce na żywo.

W sobotę, po odprawie i otwarciu tras, zostaną rozegrane zmagania w konkurencjach sprawnościowych, podzielonych na dwie klasy pojemności motocykli: 800 oraz 1200.

Jednak nie tylko na motocyklistów czeka dużo wrażeń. Dla osób towarzyszących przygotowano propozycje przejażdżki samochodem terenowym po bieszczadzkich bezdrożach lub wyprawę łodzią motorową na Zalew Soliński. Z kolei z myślą o dzieciach zaplanowano animacje i gry pod okiem wykwalifikowanego opiekuna. Sobotni wieczór zwieńczy kolacja z regionalnymi atrakcjami kulinarnymi, zabawa z muzyką na żywo oraz konkursy, po których nastąpi wręczenie nagród.

Uczestnicy BMW Motorrad GS Trophy będą mogli przenocować w całorocznych domkach lub w pensjonacie z dwu- lub trzyosobowymi pokojami typu studio. Tym, którzy wolą spać we własnej przyczepie czy namiocie, udostępnione zostanie także pole namiotowe z pełnym węzłem sanitarnym.

Dodatkowe informacje: www.gstrophy.pl

Koordynator zgłoszeń:
Paweł Seweryniak, [email protected]  – nr tel.: 601 260 590

Sprawy organizacyjne:

Radek Nowak, [email protected]  – nr tel.: 502 235 882

Więcej o motocyklach BMW