Battle of the Kings 2018: nasz faworyt Harley-Davidson - Motogen.pl

Harley Davidson Sportster Roadster 'Steel Shine”

Powstał z pasji do wczesnych surowych motocykli w stylu „Cafe Racer”, które były budowane i tworzone ręcznie przez swych właścicieli. Bazą był surowy budulec: stal i stopy lekkie, które niegdyś używano powszechnie. Dzisiaj nie zdarza się to już tak często. W dobie maskownic, wszechobecnych tworzyw sztucznych i dużej ilości zbędnych elementów mających wpływać na stylizację ten egzemplarz Harley Davidson przenosi nas w czasie. Chodzi o czasy fantastyczne i szczere, w których żeby coś mieć należało to stworzyć.

„Krew, pot i łzy” wiązały się z tym nieodłącznie. W przypadku Steel Shine jest podobnie. 

Ile kosztował prezentowany motocykl…? Powiem tak – został rozebrany całkowicie! 99% części zostało oczyszczonych z lakieru nadającego kolor! Podobnie rama  do której użyto chemicznych preparatów po to, aby nie uszkodzić surowej struktury konstrukcyjnej spawów, przebarwień, łączeń oraz odlewów odkuwek.

Stalowe elementy nadwozia takie jak: błotnik tylny, boczki oraz zbiornik paliwa, po chemicznym usunięciu koloru – zostały ręcznie wyszlifowane w zgodzie z kierunkiem wiatru, który opływa jadący pojazd.

Te elementy wraz z ramą zostały pokryto cieniuteńka warstwą bezbarwnego, matowego lakieru. Części wykonane ze stopów lekkich a więc zawieszenie przednie, zaciski hamulcowe, pompy przód/tył, golenie teleskopów, mocowanie prędkościomierza, clip-on’y, obudowy przełączników, dźwignie biegów i hamulca poddano szkiełkowaniu. Ten sam los podzieliły pokrywy silnika i rocker box’y.

Felgi dedykowane do Roadstera obnażyły swoje niezwykłe piękno, a po obróbce założono na nie klasyczne opony marki Firestone. Za dostarczenie do silnika odpowiedniej porcji powietrza odpowiada podwójny kolektor firmy S&S, a wylot spalin to zadanie dla układu wydechowego firmy Super Trapp.

Pas napędowy zastąpiono łańcuchem. Sportowa kierownica typu „clip-on” oraz sety podnóżków to akcesoria z palety HD. Oryginalny zbiornik paliwa otrzymał nowy, drobno gwintowany wlew, który wspawano razem z gniazdem. Pozostawiono oryginalny przedni reflektor, tylna lampa jest produktem firmy Jocker Machine. Uchwyt do niej (kaganiec) wykonano ręcznie z pręta stalowego o średnicy 10mm.

Kierunkowskazy pochodzą z oferty Alloy Art, ale poddano je obróbce ręcznej. Wszystko to zgrane w jedna całość, dało neofuturystyczny motocykl przyszłości, wyglądający tak, jakby zbudowano go w latach 50 tych ubiegłego wieku.

By wygrywać, by lśnić, by marzyć….

Jeśli podoba Wam się efekt finalny koniecznie wesprzyjcie projekt Harley-Davidsona z Łodzi – „Steel Shine” zasługuje na to, by wygrać. 

Głosowanie odbywa się na stronie: https://customkings.harley-davidson.com/pl_PL/ 

Przeczytajcie także o poprzenim projekcie Harley-Davidsona Łódź => P47, który wszedł do finałowej dziesiątki Battle of the Kings 2017r!

Więcej o motocyklach Harley-Davidson