5 km korka, 600 zatrzymanych dowodów i 60 tys. w mandatach. Wojna? Nie, urodziny Warsaw Night Racing - Motogen.pl

Dla jednych świetna zabawa i okazja do spotkania pasjonatów, drudzy woleliby pewnie, żeby ta impreza nigdy się nie wydarzyła. 8. urodziny Warsaw Night Racing ściągnęła policyjne siły z niemal całej stolicy i zablokowała północną część Warszawy.

Warsaw Night Racing to nieformalne spotkania miłośników samochodowego tuningu i szybkiej jazdy. Nie jest tajemnicą, że wiele samochodów, które pojawiają się na takich spotach, nie mają szans na dopuszczenie do ruchu, dlatego policja starannie infiltruje środowisko petrolheadów i niemal zawsze pojawia się tuż po rozpoczęciu imprezy. Zwykle wizyta drogówki kończy się rozdaniem kilkunastu-kilkudziesięciu mandatów, odebraniem niektórym uczestnikom dowodów rejestracyjnych. Bywa, że przy tej okazji znajdywane są narkotyki, broń, czy inne zakazane rzeczy i substancje, jednak z reguły, poza hałasem, Warsaw Night Racing nie powoduje szkód.

Niemniej regułą stało się, że organizatorzy tej imprezy i jej podobnych miejsce spotkania podają w ostatniej chwili, kiedy każdy uczestnik grzeje już silnik. Tak było i tym razem – frekwencja na 8. urodziny Warsaw Night Racing od początku zapowiadała się spektakularnie i pod tym względem nie było zaskoczenia. Dokładnych statystyk nikt nie prowadzi, ale aby dać wyobrażenie o liczbie pojazdów, które wzięły udział w spocie, wystarczy powiedzieć, że parking pod CH Targówek był pełny, a chętni do wjazdu utworzyli ponad pięciokilometrowy korek na S8.

Na miejscu oczywiście niemal natychmiast pojawiła się policja. Rzucono niemal wszystkie siły – jak informuje Miejski Reporter, na miejsce skierowano policyjny śmigłowiec, cały skład grupy „Speed”, Wydział Ruchu Drogowego, policjantów Komendy Stołecznej Policji, Oddział Prewencji Policji, Wydział Wywiadowczo-Patrolowy, a nawet policyjnego psa.

W ciągu zaledwie kilku godzin skontrolowaliśmy ponad 540 kierujących, nałożono 579 mandatów na kwotę ponad 60 000 zł. Ponadto policjanci zatrzymali 7 uprawnień, 25 dowodów rejestracyjnych oraz zabezpieczyli narkotyki.

FB Miejski Reporter

Uczestnicy WNR postanowili zakończyć imprezę efektownym wypadkiem przy pl. Zawiszy. Brało w nim udział pięć pojazdów.

Więcej zdjęć z 8. urodzin Warsaw Night Racing możecie obejrzeć tutaj:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany