Zlot motocyklowy nad Wdą - Motogen.pl

Poza trasami leśnymi drogami po uroczych i zjawiskowych terenach, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyjazd spod Karczmy rozpoczynający rajd planowany jest na godz.15.00. Następnie uczestnicy pojadą na Podlesie, gdzie będzie można obejrzeć najstarszy dom w Czarnej Wodzie, posłuchać wierszy Pana Kazimierza Kujawskiego oraz dowiedzieć się wielu interesujących, lokalnych nowinek.

Następnie motocykliści udadzą się w kierunku Huty Kalnej, gdzie zwiedzać będą stary, ceglany kościół wybudowany w 1894r. Będzie można poznać historię i ciekawostki związane z tą budowlą.

Potem nastąpi przejazd przez Czarne i rzekę Wdę do Klanin, dalej krótka przerwa i rozpocznie się kolejny etap podróży. Uczestnicy wyruszą w drogę, by zobaczyć piękne, położone bardzo blisko siebie jeziora: Klanińskie, Żabno, Płocicz, Okoniówek oraz Sztuczno. Przemierzając nieskalane lasy podziwiać będzie można Bory Tucholskie.

Kolejny przystanek odbędzie się w Zimnych Zdrojach nad rzeką Wdą, po którym nastąpi przejazd przez Jastrzębie, Złe Mięso, Wądoły do Czarnej Wody. A tam już czkeać będzie na wszystkich impreza nad rzeką u Tomka Zblewskiego. Na imprezie wiele atrakcji, m.in.: pieczony prosiak, ognisko, muzyka i świetna zabawa do samego rana.

Więcej szczegółów dotyczących zlotu, zapisów, składek udzielają organizatorzy na stronie: www.zlotnadwda.pl