Yamaha Riding Experience 2008 - Motogen.pl

„To ja zrobiłem czas poniżej dwóch minut?! Niemożliwe!”. A jednak! Wielu uczestników tegorocznego Yamaha Riding Experience, spotkania dla klientów zorganizowanego w dniach 20-21 czerwca na Torze Poznań, odkryło w sobie nieznane dotąd umiejętności…

Czerwcowe święto Yamaha zgromadziło w Poznaniu blisko dwustu motocyklistów, z których wielu nigdy wcześniej nie próbowało swoich sił na torze. Ci z mniejszym doświadczeniem prowadzeni przez instruktorów Krzysztofa Howila i Wojciecha Mańczaka uczyli się startu i wchodzenia w zakręty. Dzięki kostkom do pomiaru czasu wkrótce okazało się, kto był najpilniejszym uczniem. Z kolei grupy zaawansowane „obcinały czasy” na 4083-metrowej nitce Toru Poznań pod okiem mistrzów Polski Janusza „Profesora” Oskaldowicza i Pawła Szkopka.

Wieczorem przy muzyce granej przez DJ uczestnicy i coraz liczniejsze uczestniczki jazd po torze dzielili się nowo zdobytą wiedzą i wrażeniami z prowadzenia motocykli testowych serii R. Amatorzy 80-kilometrowej trasy turystycznej opowiadali o wycieczce na FJR 1300, Fazerach, MT i T-Maxach, a osoby bez prawa jazdy o pierwszych krokach stawianych na testowych skuterach o pojemności 50 cm³. Na miejscu działał serwis kasków Shoei, dopisywały zarówno humory jak i pogoda – w piątek słońce osuszyło tor chwilę przed wjazdem pierwszej grupy. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy wzięli udział w uroczystej paradzie motocykli po Torze Poznań, którą poprowadziły Fiat Bravo i dwie „500”.

„Doskonała okazja do podniesienia swoich umiejętności.” – chwalili drugą edycję Yamaha Riding Experience klienci. „Cieszymy się, że mogliśmy tu być.” – dodawali inni i wszyscy zgodnie obiecali: „Przyjedziemy tu za rok!”. Zatem do zobaczenia na trzeciej edycji Yamaha Riding Expierience!

Fot.: Piotr Łazęcki

Więcej o motocyklach Yamaha