Większe pojemności i skutery. Benelli szykuje skok na rynek - Motogen.pl

Marka Benelli, która od lat borykała się z finansowymi problemami, pod skrzydłami chińskiego koncernu Zheijang Quianjiang Motorcycle Company rozkwitła. Decyzja o przeniesieniu produkcji do Azji, przy jednoczesnym pozostawieniu w Pesaro, we Włoszech biura projektowego marki okazała się strzałem w 10.

 

W tym roku motocykle Benelli znalazły się w pierwszej dziesiątce sprzedaży jednośladów we Włoszech, konkurując z takimi tuzami jak Yamaha czy BMW. Wszystko za sprawą atrakcyjnego designu, który trafia w oczekiwania klientów.

 

W wywiadzie dla włoskiego magazynu Motociclismo, prezes Zheijang Quianjiang Motorcycle Company, Yu Jin, zapowiedział dalszą ekspansję w segmencie jednośladów. Mimo bardzo dobrego, 5-procentowego udziału w rynku, marka planuje dalsze działania.

 

Kolejne kroki objąć mają motocykle większych pojemności i skutery. Te pierwsze zapowiedział Benelli 752S pokazany w Mediolanie. Od dość dawna krążą także plotki o większej wersji popularnego modelu TREK. Prezes Yu Jin nie pozostawia jednak wątpliwości – także skutery będą ważną częścię oferty włosko-chińskiej marki.

 

Prezes Jin nie ukrywa, że kompletna oferta skuterów Benelli pojawi się w Europie w najbliższej przyszłości.

 

 

Więcej o motocyklach Benelli