Turysta potrącony przez quada – ciąg dalszy - Motogen.pl

Niedawno pisaliśmy Wam o incydencie, jaki miał miejsce 16 września, kiedy to quadowiec podobno potrącił turystę. Teraz sprawa nabiera rozpędu i policja zabrała się jednak za poszukiwanie kierowcy czterokołowca. Jednym z dowodów w sprawie jest oczywiście feralny film, który możecie zobaczyć poniżej.

W momencie, kiedy informowaliśmy Was o zajściu, policja prowadziła postępowanie wyjaśniające. Teraz mamy już do czynienia z postępowaniem przygotowawczym w sprawie naruszenia czynności narządów ciała pokrzywdzonego turysty przez kierującego quadem, tj. o czyn z art. 157 §1 kodeksu karnego. Wygląda na to, że funkcjonariusze albo na podstawie filmu i zeznań świadków, albo na podstawie innych zebranych dowodów doszli jednak do wniosku, że quadowca należy jak najszybciej ukarać i to nie za jazdę po szlaku turystycznym. Na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pojawił się taki apel:

„Poszukujemy kierowcy quada, który 16 września 2012 r. około 14.35 w Porąbce na Przysiółku Kiczera z premedytacją potrącił turystę. Na skutek potrącenia poszkodowany doznał złamania nogi. Osoby, które rozpoznają sprawcę na załączonym filmie proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Kobiernicach przy ul. Żywieckiej 6, tel. 338130710, nr alarmowe 997, 112. Zapewniamy anonimowość!”

Sprawę oczywiście będziemy śledzić dalej. Swoją drogą ciekawe, czy policja tym razem wykaże się większymi zdolnościami wywiadowczymi, niż w przypadku np. zaginionego skutera, o którym Wam pisaliśmy, i znajdzie quadowca.