Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii: Yamaha wysyła pomoc finansową, zawodnicy WSBK pomagają na miejscu - Motogen.pl

Yamaha ogłosiła przekazanie 10 milionów yenów pomocy finansowej na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi.

Trzęsienie ziemi z 6 lutego zdewastowało ogromną część Turcji i Syrii. W tej ogromnej katastrofie życie straciło ponad 46 tysięcy osób, zawaliło się ponad 84 tysiące budynków. Usuwanie skutków trzęsienia pochłonie ogromną ilość pieniędzy, czasu i wysiłku…

Jedną z firm, która włączyła się do pomocy, jest korporacja Yamaha – jeden z największych producentów motocykli oraz instrumentów muzycznych na świecie. Dnia 17 lutego, Yamaha ogłosiła, że przekazuje 10 milionów yenów (równowartość ok. 330 tysięcy złotych) na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Darowizna przekazana zostanie przez organizację humanitarną Japan Platform.

Od samego początku do akcji ratowniczej włączyło się także dwóch tureckich zawodników wyścigów motocyklowych World Superbike, czyli Toprak Razgatlıoğlu oraz Kenan Sofuoglu.

Sofuoglu (3-krotny mistrz świata WSS) jest już na wyścigowej emeryturze, udziela się jako polityk, aktywnie pomaga w walce z efektami trzęsienia ziemi.

Razgatlioglu (Mistrz Świata WorldSBK 2021) pomagał od samego początku, ale teraz wyjechał do Australii na pierwszą rundę sezonu 2023 WorldSBK. Toprak ściga się dla fabrycznego zespołu Yamaha. Niedawno na swoje media społecznościowe wrzucił post z filmem i wymownym opisem:


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany