Triumph Adventurer to motocykl, który ma być poważna konkurencją dla BMW R1200GS.

Triumph ostatnio mocno depcze po piętach BMW. Bawarczycy zdenerwowali się do tego stopnia, że oskarżyli angielską firmę o plagiat. Tiger 800, który w tym roku został wprowadzony na rynek, miałby być, według BMW, kopią ich modelu F 800 GS. Sprawa rozeszła się po kościach, ale wygląda na to, że Bawarczycy zaraz będą mieli kolejne pretensje.

Triumph przygotowuje się bowiem do wypuszczenia na rynek modelu Adventurer. Motocykl wyposażony w trzycylindrowy silnik o pojemności między 1150 a 1180 ccm. Jak twierdzi MCN, moc generowana przez jednostkę napędową ma być podobna do tej z Multistrady, czyli około 150 KM. Na pokładzie Adventurera ma się znaleźć również wał napędowy, który został specjalnie zaprojektowany do tego motocykla.

Z wyglądu Adventurer mocno przypomina Tigera 800, tylko większego. Ciężko dziwić się stylistom, że wykorzystali pomysł, który już spodobał się na rynku.
 

Więcej o motocyklach Triumph

Więcej w Nowości rynkowe
Ducati Streetfighter 848 – pierwsze szpiegowskie zdjęcia

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was o planach Ducati dotyczących wypuszczenia między innymi nowego, mniejszego Streetfightera. Pomysł wydaje się bardzo dobry,...

Zamknij