Plotki o powstaniu mniejszego Streetfightera zaczynają nabierać realnego kształtu.

W zeszłym miesiącu informowaliśmy Was o planach Ducati dotyczących wypuszczenia między innymi nowego, mniejszego Streetfightera. Pomysł wydaje się bardzo dobry, szczególnie że dosiadanie nakeda w wersji o pojemności 1098 ccm w wielu kierowcach powodowało panikę i myślenie o spisaniu testamentu. Maszyna potrafiła zaskoczyć nawet bardzo doświadczonych kierowców.

Ducati zdecydowało się zatem na rozszerzenie linii Streetfighterów o motocykl ze zmodyfikowanym silnikiem ze sportowego 848. Na pokładzie znajdziemy najprawdopodobniej widelce USD Marzocchis (takie jak w Monsterze 1100 Evo) i hamulce radialne Brembo (w 1098 z przodu znajdują się zaciski Brembo Monoblok). Oznacza to, że model Streetfighter 848 powinien być zdecydowanie tańszy od obecnego na rynku Streetfightera.

Jeżeli chodzi o wygląd maszyny, to, jak widać na szpiegowskich zdjęciach zrobionych przed fabryką w Bolonii, Streetfighter 848 będzie bardzo podobny do swojego starszego, większego brata.

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, oficjalna premiera Streetfightera 848 ma nastąpić jeszcze we wrześniu, czyli przed targami Eicma.
 

Więcej o motocyklach Ducati

Więcej w Nowości rynkowe
Cagiva Elefant jednak powróci

Massimo Bordi, kierujący MV Agustą, w imieniu jej właściciela Claudio Castiglioniego stwierdził, że marka potrzebuje nowego motocykla typu Adventure. Już...

Zamknij