Bogdanka Junior Team Recykl – V runda WMMP, powrót na Tor Poznań - Motogen.pl

Marek Szkopek, występujący w barwach teamu, niestety, zaliczył poważny upadek i najprawdopodobniej nie zobaczymy go podczas kolejnej rundy WMMP.

 

Pierwszy weekend sierpnia upłynął pod znakiem wyścigów motocyklowych serii Mistrzostw Polski i Alpe Adria. Wśród międzynarodowego towarzystwa nie zabrakło pełnego składu Bogdanka Junior Team Recykl. Maciek Gajc i Artur Wielebski, bojowo nastawieni, gotowi byli zbierać kolejne punkty w klasie Superstock 600 Junior, a Marek Szkopek i Sebastian Zieliński w Supersport.

 

Zmagania wyścigowe rozpoczęły się w sobotę od wyścigów Mistrzostw Polski. W połączonym biegu klasy 600 ccm znakomicie spisali się Artur Wielebski, który zwyciężył w klasyfikacji klasy Juniorskiej, obejmując jednocześnie pozycję lidera Superstock 600, oraz Marek Szkopek, który po pechowym wyścigu w Moście stanął na drugim stopniu podium w Supersport. Świetną postawą wykazali się również Maciek Gajc oraz Sebastian Zieliński, który na zapasowym motocyklu osiągnął w wyścigu świetny wynik.

 

Niedzielne zmagania klasyfikowane były do serii Alpe Adria. Na polach startowych do wyścigu stanęli zagraniczni zawodnicy oraz polscy ściganci. W Superstock 600 Artur Wielebski pokonał rywali, kończąc wyścig na piątej pozycji w klasyfikacji Alpe Adria i jednocześnie, jako pierwszy z Polaków, zdobywając komplet punktów i umacniając się na pozycji lidera. Wielkie emocje zgotowali kibicom nasi zawodnicy w Supersport. Seba Zieliński przekroczył metę jako dziesiąty: „Mój motocykl słabł z okrążenia na okrążenie, starałem się walczyć, pozostało mi jednak utrzymanie pozycji i ważne było dowiezienie cennych punktów”.

 

Marek Szkopek przekroczył metę na drugiej pozycji, 2,5 s za Patrikiem Vostarkiem, wyprzedzając Igora Kalaba o 0,01 sekundy! Niestety, tuż po przekroczeniu mety, jeszcze w ferworze walki, obaj zawodnicy zderzyli się i doszło do bardzo groźnego wypadku na prostej startowej. W chwili obecnej wiadomo, że Marek jest mocno kontuzjowany. Doznał złamania lewej ręki i nadgarstka oraz pęknięcia trzech żeber. Niezbędne okazało się też usztywnienie kręgosłupa odcinka szyjnego ze względu na podejrzenie urazu. O stanie zdrowia Marka będziemy na bieżąco informować w kolejnych komunikatach.

 

Bartłomiej Lewandowski, menadżer zespołu Bogdanka Junior Team Recykl: „Jestem bardzo zadowolony z postawy i osiągnięć Artura, który w wielkim stylu wygrał obydwa wyścigi w miniony weekend. Cieszy nas fakt, że jest liderem w klasyfikacji generalnej. Nasza praca z tym zawodnikiem przynosi zadawalające efekty idziemy w dobrym kierunku, który będziemy kontynuowali. Duże słowa uznania dla Sebastiana, który po kolejnych problemach technicznych nie załamał się, a dzięki wytężonej pracy mechaników zespołu wystartował i dwa razy punktował, a w klasyfikacji Mistrzostw Polski – dwukrotnie był trzeci. Maciek powoli zaczyna wierzyć w swoje możliwości, a sukcesy pozostałych zawodników dodatkowo działają na niego mobilizująco, co powinno zaowocować coraz lepszą jazdą tego zawodnika.

 

Dla Marka Szkopeka wyścig ułożył się jak na życzenie, niestety wypadek jaki miał miejsce tuż po przekroczeniu mety może pogrzebać szanse na kolejny start w wyścigach w tym sezonie. Doznał on poważnych urazów ciała. Po pierwszych konsultacjach medycznych istnieje nikła szansa na to, że wystartuje on w następnej rundzie WMMP, do której pozostało nam niecałe cztery tygodnie. Konsultowaliśmy sytuację zespołu z Panem Maciejem Jasiewiczem, Prezesem Grupy Recykl S.A., który objął Marka swoją opieką. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu Marek trafi do jednej z najlepszych klinik w Europie, w której podjęte zostaną próby rehabilitacji Marka i umożliwienie mu startu w finałowej rundzie krajowych mistrzostw. Dziękuję wszystkim w imieniu Marka za słowa współczucia i otuchy.

 

W imieniu całego zespołu życzymy szybkiego powroty do zdrowia Igorowi Kalabowi, z którym jesteśmy z całym sercem i gorąco go pozdrawiamy”.