Szkopek z potencjałem na dziesiątkę w Brnie - Motogen.pl

Reprezentujący lubelski zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda, Paweł Szkopek pokazał potencjał, by walczyć o miejsce w pierwszej dziesiątce w wyścigu VII rundy MŚ World Supersport, gdy zakończył poranną rozgrzewkę z dziewiątym czasem.

 

Niestety, ośmiokrotny Mistrz Polski nie ukończył wyścigu w czeskim Brnie po tym, jak na pierwszym okrążeniu z toru zabrał go upadający rywal. Brytyjczyk James Ellison zakończył rywalizację na ósmej pozycji, zaś Marcin Walkowiak był 22. w kategorii Superstock 1000.

 

Debiutując w ME klasy Superstock 600 w barwach Bogdanki, świetne, siedemnaste miejsce wywalczył 18-letni Artur Wielebski, na co dzień ścigający się w Mistrzostwach Polski w ekipie Bogdanka Junior Team Recykl. Kolejna runda MŚ za trzy tygodnie, w ostatni weekend lipca, na brytyjskim torze Silverstone.

 

Paweł Szkopek: 'Zostałem zabrany z toru przez innego zawodnika już na pierwszym okrążeniu i choć chciałem jechać dalej, było to niemożliwe, ponieważ motocykl był zbyt mocno uszkodzony. To pechowy koniec weekendu, który zaliczam jednak do bardzo udanych. Byłem bardzo szybki, co jest dla mnie zastrzykiem motywacji, gdyż naszym celem jest walka o miejsca w pierwszej dziesiątce w drugiej połowie sezonu. Chciałbym podziękować polskim fanom, którzy dopingowali nas w ten weekend z trybun. Dam z siebie wszystko, aby wynagrodzić im ich doping dobrym wynikiem na torze Silverstone’.

 

James Ellison: 'Biorąc pod uwagę to, jak rozpoczęliśmy weekend, ósme miejsce nie jestem złym wynikiem, ale jestem nieco zawiedziony samym sobą. Motocykl zespołu Bogdanka PTR Honda ma potencjał na więcej, ale na początku wyścigu brakowało mi wyczucia przedniego koła. Kiedy już wyprzedziłem Floriana Marino, miałem niezłe tempo, ale czołówka zdążyła ode mnie odjechać’.

 

Marcin Walkowiak: 'Cieszę się, że dojechałem do mety, ale liczyłem na więcej. Podczas wyścigu użyliśmy nowych ustawień i choć na początku wszystko szło zgodnie z planem, w drugiej połowie miałem sporo uślizgów i brakowało mi przyczepności. Dziękuję zespołowi za ciężką pracę oraz polskim kibicom za doping’.

 

Artur Wielebski: 'W treningach uczyłem się nowych opon i szukaliśmy ustawień motocykla, ale na wyścig trafiliśmy z nimi idealnie. Walka była bardzo zacięta. Cały czas się wyprzedzaliśmy, a do tego poprawiłem swoją życiówkę na torze w Brnie. Miałem szansę na punkty, ale trochę przegrzewał mi się motocykl i brakowało mocy na prostych. Miałem jednak tempo pierwszej dziesiątki i jestem bardzo zadowolony’.

 

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: 'Paweł został wyeliminowany z walki przez innego zawodnika, ale takie są wyścigi. Najważniejsze, że pokazał klasę i miał tempo na finisz w pierwszej dziesiątce. Cieszy nas także kolejny solidny finisz Jamesa. Marcin ma za sobą trudny weekend, ale najważniejsze, że dojechał do mety i zebrał kolejne doświadczenia. Gratuluję Arturowi świetnego debiutu na arenie międzynarodowej. Poprawił swoją życiówkę i o włos rozminął się z punktami, więc to solidny początek’.

 

Wyniki wyścigu:

1. Gino Rea, Honda
2. Fabien Foret, Honda
3. Chaz Davies, Yamaha
4. David Salom, Kawasaki
5. Roberto Tamburini, Yamaha
6. Sam Lowes, Honda
7. Luca Scassa, Yamaha
8. James Ellison, Bogdanka PTR Honda
9. Florian Marino, Honda
10. Vittorio Iannuzzo, Kawasaki
11. Danilo Dell’Omo, Triupmh
12. Alexandre Lundh, Honda
13. Imre toth, Honda
14. Luca Marconi, Yamaha
15. Massimo Roccoli, Kawasaki

Nie ukończył:
Paweł Szkopek, Bogdanka PTR Honda

 

Klasyfikacja generalna:

1. Chaz Davies 121
2. Broc Parkes 85
3. Fabien Foret 85
4. David Salom 84
5. Luca Scassa 79
6. Sam Lowes 73
7. Robbin Harms 59
8. Gino Rea 57
9. Florian Marino 44
10. Roberto Tamburini
12. James Ellison 36
21. Paweł Szkopek 7