Suzuki Night Of The Jumps 2008 Belgrad - pełna relacja - Motogen.pl

Belgrad, 27 września 2008: Po wakacyjnej przerwie IFMXF znów nadeszła pora na Freestyle Motocross. Na 6 rundę mistrzostw świata FIM Freestyle MX, zawodnicy przybyli na Arena Beograd, gdzie odbyło się Suzuki Night of the Jumps.

Remi Bizouard wygrał konkurs w Serbii, zdobywając tym samym 20 punktów w klasyfikacji ogólnej i doganiając kontuzjowanego André Villę. Obaj mają w tej chwili po 92 punkty. Czech – Libor Podmol – wykonał perfekcyjny Cliffhanger Flip i niesamowity Underflip. Dało mu to jednak zaledwie drugą pozycję. Trzecie miejsce przypadło Szwedowi – Fredrikowi Johanssonowi, który świetnie bawił się na torze.

Podczas przerwy wakacyjnej wiekszość zawodników pracowała nad nowymi trikami. Dzięki temu, serbska widownia mogła podziwiać spektakularne skoki już podczas kwalifikacji. Remi Bizouard zaprezentował Switchbalde Flip. Amerykanie – Jack Rowe i Brody Wilson wykonali Tsunami Flip. Gilles Dejong wykonał niesamowity One Foot Lazyboy, a Hiszpan – Jose Miralles Garcia przygotował dla publiczności porywający show. Niestety, opuścił on dwa triki i finał, w którym wystartowali Remi Bizouard, Libor Podmol, Fredrik Johansson, Brody Wilson, Jack Rowe i Brice Izzo, musiał obserować wraz z widownią.…W konkursie Highest Air Hiszpan wygrał wraz z Bartkiem Ogłazą. Obaj wyskoczyli na ponad 9,5m…

Kolejny premierowy pokaz trików nastąpił podczas konkursu Whipów. Jose Miralles Garcia wykonał Heelclicker Whip, który zapewnił mu zwycięstwo. W konkursie Highest Air Hiszpan wygrał wraz z Bartkiem Ogłazą. Obaj wyskoczyli na ponad 9,5m.

W finale każdy zawodnik próbował podnieść poprzeczkę jak najwyżej. Brice Izzo chciał znaleźć się na podium jednak wykonał dwa razy Dead Sailora, przez co jego Shaolin Flip był już tylko dla publiczności. Brody Wilson rozpoczął spektakularnym skokiem z quaterpipe’a Red Bulla. Jego przejazd był prawie idelany, jednak zawalił jeden z trików i wylądował na 5 pozycji. Jack Rowe znalazł się na czwartym miejscu, a Libor Podmol pokonał Fredrika Johanssona i ukończył konkurs jako 2. Nie udalo mu się jedynie dodgonić Remiego Bizouarda, który wykonał Switchblade‘a, Cliffhangera i Ruler flipy.

Następne punkty mistrzostw świata zawodnicy będą mogli zdobyć 11 października podczas Suzuki Night of the Jumps w Kolonii.