Puchar Yamahy został zaplanowany jako pierwszy krok dla młodych kierowców, którzy mają aspiracje do międzynarodowej rywalizacji. Wyścigi będą odbywać się wyłącznie na motocyklach Yamaha YZF-R3 – zwycięskiej maszynie w wyjątkowo konkurencyjnej serii FIM Supersport 300. Na starcie organizator spodziewa się aż 36 zawodników z całego świata.

Pakiet startowy w wysokości 35 000 euro zawiera: gotową do wyścigów Yamahę YZF-R3, opony Pirelli, a także wsparcie trenerskie oraz techniczne. Wszystko zostało przemyślane tak, by można było skupić się na samym ściganiu. Cała seria będzie relacjonowana w telewizji, a także online. Dostępne będą skróty zawierające wywiady z zawodnikami oraz dodatkowe informacje dotyczące serii. Co ważne, wszystko to będzie bezpłatne i dostępne dla szerokiej publiczności.

Nagrody pieniężne dla najlepszych zawodników sezonu wyniosą: 10 000 euro za miejsce pierwsze, 7 500 euro za drugie i 5 000 euro za trzecie. Ponadto zwycięzca każdego wyścigu otrzyma 500 euro. Trzech najlepszych kierowców sezonu awansuje też do wyższej klasy wyścigowej – Yamaha Motor European’s bLU cRU Masterclass, gdzie będą mieć zapewnione pełne wsparcie w kolejnym sezonie!

Zawodnicy, którzy chcą wziąć udział w Europejskim Pucharze FIM Yamaha R3 bLU cRU, powinni wypełnić formularz dostępny pod poniższym linkiem. Rejestracja zakończy się 28 lutego 2020 roku. Po więcej informacji zajrzyjcie na www.yamaha-racing.com.

Andrea Dosoli – Road Racing Manager Yamaha Motor Europe:

„Wraz ze startem Europejskiego Pucharu FIM Yamaha R3 bLU cRu otwieramy drogę młodym zawodnikom, którzy do tej pory byli wykluczeni z torowych wyścigów na seryjnych motocyklach wyścigowych ze względu na swój wiek. Głównym założeniem tej serii jest umożliwienie młodzieży w wieku 12-15 lat zdobycia doświadczenia w zawodach z pełnym wsparciem zespołu za sensowne pieniądze. Dodatkowym atutem jest możliwość ścigania się przy okazji zawodów o światowej randze – WSBK. Cała seria wspierana jest przez Yamahę, DWO oraz FIM Europe, a sprawy organizacyjne nadzorowane są prze JiR. To pozwala nam zaoferować kompletny pakiet startowy, dzięki któremu zawodnicy mogą po prostu stawić się na miejscu i wziąć udział w wyścigach, bez dodatkowych problemów organizacyjnych. W połączeniu z krajowymi mistrzostwami Yamahy R3, Europejski Puchar FIM Yamaha R3 bLU cRU tworzy solidną podstawę naszej piramidy rozwoju zawodników, prowadząc ich ścieżką kariery w programie Yamahy, wprost do światowej serii WSBK”.

Martin de Graaff – Prezydent FIM Europe:

„Nowa seria, Europejski Puchar FIM Yamaha R3 bLU cRU, jest częścią naszego nadrzędnego celu w FIM Europe – przygotowania młodych zawodników do wyścigów rangi europejskiej i światowej. Dla początkujących kierowców okazja do współzawodnictwa na tak profesjonalnym poziomie, przed ogromną widownią oraz w otoczeniu najważniejszych zespołów z serii WSBK, to spełnienie marzeń. FIM Europe serdecznie dziękuje markom Yamaha oraz Dorna za stworzenie tej szansy młodym zawodnikom”.

Gregorio Lavilla – Dyrektor wykonawczy Sportu i Organizacji WorldSBK:

„Europejski Puchar FIM Yamaha R3 bLU cRU skupia się w głównej mierze na stworzeniu szansy wschodzącym gwiazdom wyścigów motocyklowych. Zaangażowanie Yamahy w dostarczenie młodym gwiazdom WSBK wsparcia oraz odpowiednich środków jest nieocenione. W końcu Yamaha ma w dorobku wieloletnią i pełną sukcesów historię w WSBK. Jeszcze więcej wyścigów na torze w sezonie 2020 dostarczy nam dodatkowej dawki emocji!”.

Puchar FIM Yamaha R3 bLU cRU to wyjątkowa okazja, ponieważ pierwszy raz w historii producent motocykli jest w stanie zaoferować profesjonalny i kompletny program rozwoju dla nastolatków od 12 roku życia, którzy będą jeździć fabrycznymi motocyklami.

O Autorze

Motogen.pl to portal, który od 2007 roku tworzony jest, przez miłośników motocykli i czynnych motocyklistów, dla wszystkich użytkowników jednośladów. Kochamy motocykle bez względu na to, czy będą to małe „125”, supermoto, sporty, turystyki, czy wielkie customowe choppery. Motogen.pl od lat stara się być wszędzie, gdzie coś się dzieje – od wyścigów przez zloty, imprezy lokalne i typu track-day czy zorganizowane wycieczki. Odwiedza oldschoolowe warsztaty motocyklowe, relacjonuje ciekawe wydarzenia, czy generuje treści dotyczące motocykli używanych. Dzieli się wiedzą dotyczącą mechaniki i budowy motocykli, a także znajomością nowelizacji przepisów ruchu drogowego, nie zapominając o gorących motocyklowych newsach z kraju i ze świata. Celem jest, aby nasi czytelnicy łatwiej i chętniej rozwijali swoją motocyklową pasję. Zapraszamy też na nasze konta społecznościowe: Facebook - facebook.com/motogenpl oraz Instagram - instagram.com/motogen.pl

Podobne posty

Więcej w WSBK
Argentyńska runda WSBK: tego jeszcze nie było! bojkot, niebezpieczne warunki i wiele zarzutów

Piątkowe treningi na Argentyńskim torze zaczęły się od fali krytyki. Zawodnicy zarzucali, iż nawierzchnia jest cała w pyle. W połączeniu...

Zamknij