Startuje Puchar FIM Yamaha R3 bLU cRU dla młodych motocyklistów - Motogen.pl

Puchar Yamahy został zaplanowany jako pierwszy krok dla młodych kierowców, którzy mają aspiracje do międzynarodowej rywalizacji. Wyścigi będą odbywać się wyłącznie na motocyklach Yamaha YZF-R3 – zwycięskiej maszynie w wyjątkowo konkurencyjnej serii FIM Supersport 300. Na starcie organizator spodziewa się aż 36 zawodników z całego świata.

Pakiet startowy w wysokości 35 000 euro zawiera: gotową do wyścigów Yamahę YZF-R3, opony Pirelli, a także wsparcie trenerskie oraz techniczne. Wszystko zostało przemyślane tak, by można było skupić się na samym ściganiu. Cała seria będzie relacjonowana w telewizji, a także online. Dostępne będą skróty zawierające wywiady z zawodnikami oraz dodatkowe informacje dotyczące serii. Co ważne, wszystko to będzie bezpłatne i dostępne dla szerokiej publiczności.

Nagrody pieniężne dla najlepszych zawodników sezonu wyniosą: 10 000 euro za miejsce pierwsze, 7 500 euro za drugie i 5 000 euro za trzecie. Ponadto zwycięzca każdego wyścigu otrzyma 500 euro. Trzech najlepszych kierowców sezonu awansuje też do wyższej klasy wyścigowej – Yamaha Motor European’s bLU cRU Masterclass, gdzie będą mieć zapewnione pełne wsparcie w kolejnym sezonie!

Zawodnicy, którzy chcą wziąć udział w Europejskim Pucharze FIM Yamaha R3 bLU cRU, powinni wypełnić formularz dostępny pod poniższym linkiem. Rejestracja zakończy się 28 lutego 2020 roku. Po więcej informacji zajrzyjcie na www.yamaha-racing.com.

Andrea Dosoli – Road Racing Manager Yamaha Motor Europe:

„Wraz ze startem Europejskiego Pucharu FIM Yamaha R3 bLU cRu otwieramy drogę młodym zawodnikom, którzy do tej pory byli wykluczeni z torowych wyścigów na seryjnych motocyklach wyścigowych ze względu na swój wiek. Głównym założeniem tej serii jest umożliwienie młodzieży w wieku 12-15 lat zdobycia doświadczenia w zawodach z pełnym wsparciem zespołu za sensowne pieniądze. Dodatkowym atutem jest możliwość ścigania się przy okazji zawodów o światowej randze – WSBK. Cała seria wspierana jest przez Yamahę, DWO oraz FIM Europe, a sprawy organizacyjne nadzorowane są prze JiR. To pozwala nam zaoferować kompletny pakiet startowy, dzięki któremu zawodnicy mogą po prostu stawić się na miejscu i wziąć udział w wyścigach, bez dodatkowych problemów organizacyjnych. W połączeniu z krajowymi mistrzostwami Yamahy R3, Europejski Puchar FIM Yamaha R3 bLU cRU tworzy solidną podstawę naszej piramidy rozwoju zawodników, prowadząc ich ścieżką kariery w programie Yamahy, wprost do światowej serii WSBK”.

Martin de Graaff – Prezydent FIM Europe:

„Nowa seria, Europejski Puchar FIM Yamaha R3 bLU cRU, jest częścią naszego nadrzędnego celu w FIM Europe – przygotowania młodych zawodników do wyścigów rangi europejskiej i światowej. Dla początkujących kierowców okazja do współzawodnictwa na tak profesjonalnym poziomie, przed ogromną widownią oraz w otoczeniu najważniejszych zespołów z serii WSBK, to spełnienie marzeń. FIM Europe serdecznie dziękuje markom Yamaha oraz Dorna za stworzenie tej szansy młodym zawodnikom”.

Gregorio Lavilla – Dyrektor wykonawczy Sportu i Organizacji WorldSBK:

„Europejski Puchar FIM Yamaha R3 bLU cRU skupia się w głównej mierze na stworzeniu szansy wschodzącym gwiazdom wyścigów motocyklowych. Zaangażowanie Yamahy w dostarczenie młodym gwiazdom WSBK wsparcia oraz odpowiednich środków jest nieocenione. W końcu Yamaha ma w dorobku wieloletnią i pełną sukcesów historię w WSBK. Jeszcze więcej wyścigów na torze w sezonie 2020 dostarczy nam dodatkowej dawki emocji!”.

Puchar FIM Yamaha R3 bLU cRU to wyjątkowa okazja, ponieważ pierwszy raz w historii producent motocykli jest w stanie zaoferować profesjonalny i kompletny program rozwoju dla nastolatków od 12 roku życia, którzy będą jeździć fabrycznymi motocyklami.