Swobodna jazda motocyklem od 20 kwietnia, a także wejście do las i parków.

Na wczorajszej konferencji rząd ogłosił nadchodzące zluzowanie przepisów i obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Nowe zasady wchodzą w życie od poniedziałku 20 kwietnia.

Swobodna jazda

Dla motocyklistów najważniejsze jest, że od dnia 20 kwietnia można przemieszczać się w celach rekreacyjnych. Oznacza to, że swobodna jazda motocyklem będzie dozwolona!

Trzeba pamiętać jedna, że wciąż pozostaje obowiązek utrzymania dystansu społecznego (2 metry) oraz obowiązek używania maseczki na nos i usta.

W trakcie jazdy prywatnym samochodem (a więc także motocyklem) nie ma obowiązku używania maseczki. Jeżeli jednak jeździcie w otwartym kasku typu jet, użycie komina lub chusty z pewnością będzie bezpiecznym pomysłem.

P.S.: Najbliższy weekend przeznaczcie na ostatnie przygotowania motocykla do jazdy.

I etap zniesienia ograniczeń 20 kwietnia

Lasy i pozostałe zluzowania obostrzeń

Kolejnym ważnym zluzowaniem jest umożliwienie wejścia do lasów i parków, jednak place zabaw wciąż pozostają zamknięte.

Ponadto pojawiły się nowe przepisy dotyczące ilości osób w sklepach i kościołach, a także umożliwiające swobodne przemieszczanie się dla dzieci powyżej 13. roku życia.

Zmiany od 20 kwietnia są pierwszym etapem znoszenia ograniczeń. Daty kolejnych etapów uzależnione będą od rozwoju epidemii. Wszystkie szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie rządowej.

Pomimo luzowania obostrzeń należy pamiętać, aby bezwzględnie zachowywać higienę, odstęp, unikać skupisk ludzi, stosować dezynfekcję. Minister Szumowski zapowiedział, że do nowych zasad funkcjonowania należy się przyzwyczaić, trzeba będzie je stosować “rok, półtora”.

podstawy nowej normalności zasady koronawirus
Więcej w Newsy, Porady, Prawo i Przepisy, Wyróżnione, Z Kraju
Jabłonna: skradziono redakcyjne BMW G310R

Dzisiaj z Jabłonnej, z ulicy Leśnej naszemu informatykowi skradziono BMW G310R. Z relacji świadków sprawcy podjechali białym vanem (najprawdopodobniej) Fiatem...

Zamknij