Pikes Peak International Hill Climb odwołany - Motogen.pl

Jeden z najbardziej widowiskowych wyścigów, Pikes Peak International Hill Climb, został odwołany ze względu na olbrzymie pożary, które szaleją obecnie w okolicach Kolorado.

Planowo 90. wyścig miał odbyć się w niedzielę, 8 lipca. Jednak organizatorzy zdecydowali się przełożyć rywalizację na późniejszy termin, prawdopodobnie za dwa tygodnie. Tom Osborne, prezes rady PPIHC: „Zostaliśmy poinformowani przez amerykańskie służby leśne, że warunki są bardzo ekstremalne i nie da się przewidzieć, jak zachowa się ogień w przyszłości. Służby zapowiedziały, że nie mogą wydać pozwolenia na imprezę. Dziewięćdziesiąty wyścig Pikes Peak International Hill Climb odbędzie się. Ten wyścig rozpoczął się w 1916 roku i zapracował na swoje miejsce pośród wielkich imprez motocyklowych na świecie, jest ważnym elementem spuścizny sportowej Kolorado Springs i okolicy Pikes Peak. Zrobimy wszystko, by upewnić się, że w tym roku wyścig także się odbędzie i będziemy kontynuować tradycję. Jesteśmy rozczarowani, ale naszym podstawowym zmartwieniem jest teraz nasze miasto, jego mieszkańcy, ich domy, praca i bezpieczeństwo publiczne”.

Jak do tej pory, pożar pochłonął niemal 7,5 tysiąca hektarów ziemi i setki domów. Ponad 32 tysiące obywateli Kolorado musiało zostać ewakuowanych. Na razie nie ma konkretnego terminu, w jakim miałby się odbyć tegoroczny Pikes Peak International Hill Climb.