Pijany kierowca taranuje motocyklistów. Ci ruszają w pościg [FILM] - Motogen.pl

Do dantejskich scen doszło w sobotę w Zimnicach Małych w woj. opolskim. Jadący z dużą prędkością kierowca osobówki najpierw uderzył w grupę motocyklistów i staranował jednego z nich, a następnie, w czasie ucieczki, drugiego. Sprawca miał ponad 3 promile alkoholu we krwi.

Grupa motocyklistów wybrała się na przejażdżkę lokalnymi drogami. W pewnym momencie w miejscowości Zimnice Małe ich spokojną jazdę przerwał pędzący czarny samochód osobowy. Kierowca auta nie dość, że wyprzedził motocyklistów na podwójnej ciągłej, to na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jednego z nich. Siła uderzenia była tak duża, że motocykl wpadł do rowu.

Pozostali motocykliści z grupy natychmiast ruszyli w pościg za piratem drogowym, który próbował uciec. Kierowca samochodu uderzył w kolejny motocykl, a następnie stracił panowanie nad autem i wypadł z drogi. Utknął w polu, co uniemożliwiło mu dalszą ucieczkę.

Motocykliści zatrzymali sprawcę wypadku i przekazali go w ręce wezwanych na miejsce policjantów. Już na pierwszy rzut oka było widać, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło te podejrzenia – w jego organizmie stwierdzono ponad 3 promile alkoholu.

Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości znany był policji z wcześniejszych wykroczeń drogowych. Mężczyźnie grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności.

Pościg za pijanym kierowcą

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany