Pawelec szybszy od Schumachera! - Motogen.pl
Sześciokrotny Mistrz Polski w wyścigach motocyklowych i siedmiokrotny Mistrz Świata F1 spotkali się czternastego kwietnia na torze EuroSpeedway Lausitz (130 km na południe od Berlina), a okazją ku temu były treningi motocyklowe organizowane przez niemiecką firmę Bike Promotion.

Pawelec, który w barwach ekipy Yamaha Motor Germany przygotowuje się do startów w prestiżowych, motocyklowych Mistrzostwach Niemiec IDM Superbike, na Lausitz dokonywał ostatnich regulacji swojej blisko dwustukonnej Yamahy YZF-R1, zaś Schumacher zaliczył kolejne od zakończenia swojej kariery w F1 jazdy wyścigowym motocyklem.

Z powodu zmiennych warunków pogodowych zawodnicy najszybszej grupy, wśród nich Schumacher, Pawelec oraz jego zespołowy kolega, rekordzista toru i były Mistrz Świata, Joerg Teuchert, spędzili na torze niewiele ponad półtorej godziny.

Teuchert, faworyt do mistrzostwa IDM Superbike, zakończył dzień z czasem 1:42.2, podczas gdy Pawelec stracił do najlepszego wyniku swojego kolegi tylko półtorej sekundy uzyskując 1:43.7. Schumacher zdołał co prawda wywalczyć 1:44.2, jednak musiał uznać wyższość Polaka, a sam tor Lausitz opuścić niezadowolony po upadku.

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o ewentualnym starcie Niemca w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP, lecz sam Schumcher niedawno kategorycznie zaprzeczył tym spekulacjom, na Lausitz dodając jednak, iż nie wyklucza startów w IDM Superbike jeśli doszlifuje swoje umiejętności. W ostatnich tygodniach „Schumi” na motocyklu ścigał się m.in. na torach na Węgrzech, w Hiszpanii oraz we Włoszech, zawsze uzyskując świetne czasy okrążeń.

„Z pewnością nie mielibyśmy z nim najmniejszych szans w bolidach F1, ale byłoby świetnie, gdyby wystartował w IDM Superbike.”


Muszę przyznać, że Michael nieźle radził sobie z motocyklem na torze, choć byłem od niego zdecydowanie szybszy.” – powiedział z kolei Pawelec. „Z pewnością nie mielibyśmy z nim najmniejszych szans w bolidach F1, ale byłoby świetnie, gdyby wystartował w IDM Superbike.” – przyznał 28’latek z Nowego Tomyśla, który za tydzień wystartuje w pierwszej z ośmiu rund tej prestiżowej serii, właśnie na Lausitz. „Celuje w pierwszą dziesiątkę.” – dodaje.


Pierwsze w tym sezonie wyścigi IDM Superbike odbędą się w niedzielę, 27 kwietnia o godzinach 11:15 i 15:00. Oba liczyć będą po 17 okrążeń/72 kilometry. Więcej informacji na oficjalnej stronie serii – www.idm.de.


Kim jest Andrzej Pawelec?


Andrzej Pawelec to bezkonkurencyjny w naszym kraju, sześciokrotny Mistrz Polski. Niepokonany w latach 2000-2004, zdobył wówczas cztery tytuły w klasie Supersport dosiadając Yamahy YZF-R6 oraz jeden w Superstock 1000 na YZF-R1, po czym na własną rękę wystartował IDM Superbike. Dwa lata temu Pawelec powrócił do Mistrzostw Polski i bez problemu sięgnął po mistrzostwo w klasie Superbike. W Sezonie 2008, po roku przerwy poświęconym na organizację pucharu markowego Fiat Yamaha Cup, Andrzej znów zaatakuje Mistrzostwa Niemiec z ambitnymi planami i profesjonalnym wsparciem zespołu Yamaha Motor Germany (wcześniej Soezen & Partner Motorsport), Yamahy Polska oraz swoich sponsorów, firm Wallrav i Dąbex.


Więcej o motocyklach Yamaha