Ostatni Harley Elvisa Presleya na sprzedaż - czyżby nikt go nie chciał? - Motogen.pl

Limitowany Harley-Davidson FLH Bicentennial z 1976 roku, po Elvisie Presleyu, trafił na aukcję domu aukcyjnego. Kilka lat temu sprzedał się za 800 tys. złotych, a teraz… nikt go nie chciał?

Król rock&rolla lubił się w swoim życiu dobrze bawić, a jednym ze sposobów na rozrywkę były motocykle. Elvis Presley znany był ze swojego zamiłowania do Harley-Davidsonów, miał ich kilka.

Harley-Davidson FLH 1976 Bicentennial Limited od Elvisa Presleya

Ten konkretny Harley-Davidson FLH 1200 Electra Glide z 1976 roku jest wyjątkowy. Był to ostatni motocykl Elvisa Presleya. Kupił go na rok przed śmiercią – dnia 11 sierpnia 1976 odwiedził salon H-D, wybrał Sportstera 1000 jako prezent dla kogoś, a przy okazji wziął limitowanego Harleya dla siebie.

Jest to wersja Bicentennial, wyprodukowana w liczbie 750 sztuk. Ponadto Elvis zamówił customowe malowanie w czarno-niebieskie pasy.

Electra Glide ma niski przebieg (1262 mile / 2031 km). Stan motocykla jest niemalże identyczny z takim, w jakim kupił go Elvis. Na trzy miesiące przed śmiercią, gwiazdor rocka odsprzedał motocykla dealerowi H-D (zdarzało się, że swoje zabawki odsprzedawał po krótkim czasie, często wspierał działalność dobroczynną.

Historia motocykla po śmierci Elvisa

Harley nigdy nie został przerejestrowany. Wciąż ma oryginalną tablicę oraz dowód rejestracyjny. W dokumentach motocykla jest podpis Elvisa Presleya i jego adres domowy 845 Chino Canyon Road w Palm Springs, California.

Krótko po śmierci Presleya, motocykl kupił właściciel hotelu w New Jersey. Harley służył tam jako wystawa, w celach promocyjnych. Po kolejnych kilku latach jednoślad został wykupiony przez Pioneer Museum w mieście Murdo, w stanie Południowa Dakota. Tam, w latach 1983-2019 stał w gablocie, bez możliwości dotykania, jako eksponat muzealny.

Pod koniec 2019 roku legendarny Harley trafił na aukcję (w domu aukcyjnym GWS Auctions w Hollywood). Zapowiadano, że cena przekroczy 2 miliony dolarów, ale licytacja zatrzymała się znacznie niżej, na kwocie 800 000 dolarów, co uplasowało go na trzeciej pozycji najdroższego sprzedanego motocykla w historii.

    Teraz – w roku 2023 – Harley-Davidson FLH 1200 Electra Glide z 1976 po Elvisie Presleyu znowu trafił na sprzedaż. Prowadził ją dom aukcyjny Mecum, w aukcji która odbyła się w dniach 16-20 maja. W tym momencie motocykl ma status „The Bid Goes On”. W praktyce nie jesteśmy pewni co to oznacza… Czy jakieś oferty zakupu wciąż spływają? Czy może nikt nie był zainteresowany zakupem? Jeżeli jednak chcesz kupić sobie Harleya po Elvisie, skontaktuj się z domem Mecum, na pewno coś się uda.


    Zostaw odpowiedź

    Twój e-mail nie zostanie opublikowany