Nowości od Harley-Davidson na 2023: Fast Johnnie w stylu muscle cars oraz limitowany Electra Glide Highway King - Motogen.pl

Harley zaprezentował kilka nowych, limitowanych wersji motocykli. Widowiskową stylistyką nawiązują do lat 60. i 70.

Amerykański producent zaprezentował kilka kolejnych nowości na rok 2023 – tym razem są to wersje specjalne, nawiązujące do amerykańskiej, legendarnej kultury motoryzacyjnej:
– Po pierwsze: linia „Fast Johnny”, czyli dostępne w limitowanej ilości, trio motocykli inspirowanych stylistyką samochodów muscle cars z lat 60. i 70.;
– Po drugie: Electra Glide Highway King należący do kolekcji motocykli „Kultowe Ikony” – powrót do kolorowych lat 60.

HARLEY-DAVIDSON PRZEDSTAWIA MASZYNY FAST JOHNNIE Z NOWEJ KOLEKCJI ENTHUSIAST

Harley-Davidson celebruje kulturę muscle car i jej wyścigowe dziedzictwo, wprowadzając motocykle Fast Johnnie, dodatkową stylizację dla rocznika 2023, w nowej kolekcji Enthusiast. Ten specjalny schemat malowania w kolorze Blue Fuse z białymi wyścigowymi paskami, jest oferowany jako fabryczna opcja w trzech modelach Harley-Davidson 2023: Low Rider™ ST, Street Glide™ ST i Road Glide™ ST. Produkcja tych maszyn jest ograniczona do łącznie nie więcej niż 2000 modeli na całym świecie.

Harley-Davidson 2023 Fast Johnnie: Low Rider™ ST, Street Glide™ ST i Road Glide™ ST
Harley-Davidson 2023 Fast Johnnie: Low Rider™ ST, Street Glide™ ST i Road Glide™ ST

Maszyny z kolekcji Enthusiast są hołdem dla motocyklistów-pasjonatów Harley-Davidson oraz są inspirowane ich historiami i dziedzictwem. Schemat malowania Fast Johnnie nawiązuje do kultowych motywów stylistycznych samochodów typu muscle car i pony z lat 60. i 70. – kontrastujące paski „wyścigowe” na odważnym kolorze podstawowym oraz symboliczny znak lub logo włączone do pakietu graficznego. Te elementy służyły do stworzenia oczywistej wizualnej różnicy między wersją podrasowanego samochodu o wysokich osiągach a wersją standardową tego samego modelu. Postać świnki Fast Johnnie umieszczona po lewej stronie zbiornika paliwa pojawia się również na motocyklach zespołu fabrycznego Harley-Davidson® Screamin’ Eagle™ ścigających się w serii MotoAmerica King of the Baggers. Grafika została zainspirowana historią prosiaka o imieniu Johnnie adoptowanego w 1920 roku przez kierowcę wyścigowego Harley-Davidson i członka sławnej ekipy Wrecking Crew, Raya Weishaar’a, który stał się maskotką zespołu. Prosiaczek często siedział na zbiorniku paliwa podczas zwycięskiego okrążenia motocykla po wyścigu i jest też zwykle uważany jako źródło nazwy „Hog” używanej do dziś w Harley-Davidson.

„Grafika z paskami jest potężnym sygnałem dla pokolenia, które osiągnęło dojrzałość w tamtej epoce i nadal ma wpływ na dzisiaj” — powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny Harley-Davidson. „Bazowy kolor Blue Fuse wybrany dla Fast Johnnie przypomina popularny ton z ery samochodów typu muscle car. W przypadku pasków graficznych użyliśmy niestandardowego białego koloru, opracowanego tak, aby autentycznie odzwierciedlał epokę. Nanieśliśmy klasyczny wzór pasków – cienki, szeroki i cienki –  po bokach i na górze karoserii motocykla. Ten wygląd to czysta Americana”.

Na zbiorniku i przednim błotniku napis „Harley-Davidson” zastępuje jeden z cieńszych pasków. W zależności od modelu motocykla, pasy są nakładane na oba błotniki, górę i bok zbiornika paliwa, owiewkę oraz panele boczne i kufry. Logo kolekcji Enthusiast znajduje się na tylnym błotniku.

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie  – Low Rider™ ST

Pakuj się i ruszaj ścigać horyzont. Model Harley-Davidson® Low Rider™ ST to amerykański motocykl sportowo-turystyczny z silnikiem w układzie V dla tych, którzy kochają czysty i smukły styl West Coast i pożądają niesamowitych osiągów układu napędowego Milwaukee-Eight™ 117 V-Twin. Low Rider™ ST to kwintesencja charakteru Harley-Davidson. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Low Rider™ ST z rocznika 2023.

Specjalny schemat malowania:
• Kolor Blue Fuse z białymi wykończeniami custom
• Logo kolekcji Enthusiast na tylnym błotniku
• Grafika po obu stronach zbiornika paliwa – Fast Johnnie po lewej, logo Bar&Shield po prawej

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie – Street Glide™ ST

Podrasowane osiągi i styl turystycznego baggera dla tych, którzy po prostu nie mają dość. Model Street Glide™ ST łączy w sobie muskularny układ napędowy Milwaukee-Eight™ 117 z wpływami stylistycznymi West Cost i nowymi wykończeniami w ciemniejszym brązie. Niezmniejszony komfort i kultowa owiewka batwing przemawiają do tradycjonalistów. Poznaj nową klasę osiągów i stylu Harley-Davidson. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Street Glide™ ST z rocznika 2023.

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie – Road Glide™ ST

Elegancki model Road Glide™ ST sprawia jeszcze większe wrażenie niż kiedykolwiek i jest wspierany potężną mocą układu napędowego Milwaukee-Eight™ 117. Stylistyka West Coast i czarno-brązowe wykończenia wyróżniają ten motocykl z tłumu wyczynowych zawadiaków. Legendarny komfort i „nos rekina” sprawiły, że owiewki stały się atrakcyjne dla tych, którzy chcą szybko pokonywać bezkresną drogę. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Road Glide™ ST z rocznika 2023.

Cechy stylistyczne modeli Fast Johnnie Road Glide ST i Fast Johnnie Street Glide ST:
• Kolor Blue Fuse z białymi wykończeniami custom
• Logo kolekcji Enthusiast na tylnym błotniku
• Grafika po obu stronach zbiornika paliwa – Fast Johnnie po lewej, logo Bar&Shield po prawej
• Dział Harley-Davidson® Genuine Motor Parts & Accessories oferuje dopasowane kolorystycznie kufry King Tour-Pak® i Chopped Tour-Pak® oraz pokrywy kufrów bocznych z głośnikami.

HARLEY-DAVIDSON PREZENTUJE NOWY MOTOCYKL ELECTRA GLIDE™ HIGHWAY KING

Model Electra Glide™ Highway King, trzecia maszyna w kolekcji Kultowe Ikony Harley-Davidson wręcz wywołuje niepohamowaną nostalgię. Zaplatane szprychami koła, szerokie opony z białymi ściankami, dwukolorowa przednia szyba, pojedyncze siodło na sprężynie śrubowej oraz starannie dobrane kolory są inspirowane prawdziwą ikoną Harley-Davidson – modelem FLH Electra Glide® z 1968 roku, motocyklem, który królował na drogach w epoce papierowych map i burgerów po 15 centów. Model Electra Glide™ Highway King produkowany w limitowanej ilości, łączy styl kolorowych lat 60. z komfortem i technologią nowoczesnego motocykla Harley-Davidson® Grand American Touring.

Harley-Davidson Electra Glide™ Highway King 2023
Harley-Davidson Electra Glide™ Highway King 2023

Kolekcja motocykli Kultowe Ikony to program corocznej premiery nowego modelu w limitowanej serii, który oferuje świeżą interpretację kultowych motocykli Harley-Davidson® z przeszłości. Kolekcja jest ściśle limitowana, każdy model jest indywidualnie numerowany i produkowany tylko w jednej serii. Globalna produkcja modelu Electra Glide™ Highway King wynosi 1750 egzemplarzy.

Ikona – Electra Glide™ Highway King

W 1968 roku motocykl Electra Glide® był topowym modelem Harley-Davidson®. Motocykliści, którzy chcieli jeszcze więcej komfortu i wygody podczas podróży, mogli zamówić dodatkowe akcesoria w pakiecie King of the Highway, który zawierał kufry z włókna szklanego, przednią szybę, bagażnik nad tylnym błotnikiem i osłonę silnika (gmol).

„W swoim czasie był to naprawdę luksusowy motocykl” — powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny Harley-Davidson. „Kolory, które wybraliśmy dla modelu Highway King, przypominają oryginalne opcje kolorystyczne oferowane w 1968 roku. Starannie dopasowaliśmy kolor w dolnej części przedniej szyby. W 1968 r. kufry z włókna szklanego były oferowane tylko w kolorze białym, więc zrobiliśmy to samo w 2023 r. Rezultatem jest całkowicie nowoczesny motocykl, który bez wątpienia wygląda oldschoolowo”.

Model Highway King będzie oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych: Hi-Fi Orange (1000 sztuk) i Hi-Fi Magenta (750 sztuk). Kufry są wykończone w kolorze Birch White, a wstawka w kolorze Black Denim na zbiorniku paliwa jest oddzielona od podstawowego koloru paskiem pinstripe w kolorze Birch White. Emblemat na zbiorniku jest bardzo podobny do oryginalnego, używanego w 1968 roku. Grafika Icons Motorcycle Collection i numer seryjny są grawerowane laserowo na panelu konsoli.

Zdejmowana przednia szyba ma przyciemnioną dolną część dopasowaną kolorystycznie do koloru lakieru. Pojedyncze siodło z białym obszyciem i chromowanym relingiem, zamontowane na regulowanej sprężynie śrubowej i amortyzatorze, to kolejny ukłon w stronę stylu modeli Harley-Davidson® FL z lat 60. Pokryte chromem, zaplecione szprychami koła ze stali i szerokie opony z białymi ściankami dodają nostalgicznego wyglądu, podobnie jak genialne chromowane relingi przedniego błotnika, relingi i gmole kufrów, wsporniki przedniego błotnika oraz osłona filtra powietrza Ventilator. Napis Electra Glide w formie emblematu jest umieszczony po obu stronach przedniego błotnika.

Platformą modelu Electra Glide™ Highway King jest rama Harley-Davidson® Touring ze sztywną konstrukcją szkieletową. Całe podwozie zostało zaprojektowane z myślą o długich trasach. Pojedyncze pokrętło hydraulicznie reguluje napięcie wstępne tylnych amortyzatorów emulsyjnych, zapewniając optymalną jazdę i kontrolę w zależności od obciążenia motocykla. Widelec 49 mm z technologią dual bending valve zapewnia liniową charakterystykę tłumienia i gwarantuje płynną jazdę.

Silnik Milwaukee-Eight™ 114 V-Twin zapewnia dynamiczny dopływ mocy. Dla tych, którzy koncentrują się na osiągach, dostępne są zestawy tuningowe Harley-Davidson® Screamin’ Eagle™, którymi można jeszcze bardziej podkręcić silnik. Elektroniczny tempomat dostępny w standardzie, utrzymuje prędkość, co zapewnia komfort podczas długich przejażdżek. Reflektor halogenowy i lampy dodatkowe zapewniają doskonałe oświetlenie przy zachowaniu nostalgicznej stylistyki. Połączone elektronicznie hamulce Reflex™ Brembo® zapewniają właściwą siłę hamowania. Pełny pakiet systemów Harley-Davidson zwiększających bezpieczeństwo jazdy jest również dostępny w standardzie, w tym ABS z działaniem w zakręcie, elektronicznie sprzężone hamulce z działaniem w zakręcie, system kontroli trakcji z działaniem w zakręcie, system kontroli poślizgu z działaniem w zakręcie i system wspomagający ruszanie pod górę i zapobiegający staczaniu się motocykla.

Harley-Davidson hołduje ponadczasowej pogoni za przygodą i wolności dla duszy. Odwiedź www.harley-davidson.pl, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich modelach z rocznika 2023, w tym: Grand American Touring, Cruiser, Sport, Adventure Touring i Trike, a także o programie H-D Certified™ oraz o nowym wyposażeniu do jazdy, akcesoriach i nie tylko.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany