Motocykliści bezpieczni: Covid-19 nie odpuszcza, czy w święta czeka nas lockdown? - Motogen.pl

Nieoficjalne plany rządu: jeśli liczba zakażeń przekroczy 25 tysięcy, cała Polska zostanie objęta surowymi restrykcjami, poinformował portal onet.pl Rządzący nie wykluczają kolejnego lockdownu na święta.

Sytuacja epidemiologiczna

Aktualnie ścisłe obostrzenia dotyczą czterech województw. W czwartek lub piątek mamy poznać nowe decyzje rządu obejmujące także informacje o tym co będzie się działo w trakcie świąt wielkanocnych.

„Musimy być przygotowani na powstrzymanie dużego efektu mobilności przed świętami „ powiedziała wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

Ministerstwo Zdrowia nie wykluczyła kolejnych restrykcji o zasięgu ogólnopolskim. W całym kraju liczba nowych infekcji covid-19 utrzymuje trend wzrostowy i  jest największa od dwóch miesięcy. W szczycie poprzedniej fali zakażeń  liczba wykrywanych zakażeń przekroczyła 25 tys na dobę.

I właśnie taka wartość zakażeń w najbliższy czwartek ma oznaczać nowe obostrzenia w całym kraju.

Co nas czeka?

– Widzimy w całym kraju tendencję wzrostową. Na południu przyrosty 40-50 proc. dzień do dnia. Ta sytuacja nie nastraja optymistycznymi myślami. Realizują się te czarne i niebezpieczne scenariusze – poinformował rzecznik  Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

„Sytuacja w kraju społeczno-zdrowotna jest bardzo niepokojąca. Wyniki z ostatniego weekendu są na tyle wysokie, że zapewne przed nami kolejny krok do tyłu” – powiedziała Olga Semeniuk. „Jesteśmy na etapie omówienia szczegółów dot. potencjalnie być może kolejnych obostrzeń. Musimy być na to przygotowani”.  Jak dodała, musimy być także przygotowani  „na powstrzymanie dużego efektu mobilności przed świętami Wielkiej Nocy, jak również na same święta”.

Motocykliści w Covid 19

Jeśli dobrnęliście do tego momentu zapewne zastanawiacie się, co niniejsza informacja ma wspólnego z motocyklami. Otóż jedynym pozytywem całej sytuacji jest fakt, że nasze hobby jest jednocześnie najbezpieczniejszą formą transportu. W zeszłym roku podczas pierwszej fali pandemii dużo mówiło się o nie korzystaniu z motocykla z uwagi na ryzyko obciążenia służby zdrowia kiedy ulegniemy wypadkowi. Z pomysłu szybko zrezygnowano a wszelkie ograniczenia wynikały z zaleceń a nie prawomocnych przepisów. Na szczęście tym razem nikt nie wspomina o takich pomysłach.

Ograniczenia ruchu w polskich miastach z powodu epidemii pojawiały się w Polsce już wcześniej. Na zdjęciu z 1963 roku zakaz wjazdu do Wrocławia osób bez szczepień w trakcie pandemii ospy…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany