Mężczyźni i kobiety pragną tego samego – motocykla - Motogen.pl

Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet Strathclyde w Wielkiej Brytanii pokazały, co motocykliści lubią najbardziej.

Pod lupę wzięto pracujących na co dzień w biurach motocyklistów i motocyklistki z Wielkiej Brytanii, USA i Niemiec. Badania miały sprawdzić, jakie są ich preferencje i na którym miejscu stawiają motocykl w stosunku do rodziny i codziennych przyjemności. Główny wynik jest zaskakujący – coraz więcej osób zaczyna swoją przygodę z motocyklami w późniejszym wieku, a najczęściej jeżdżą osoby pracujące fizycznie – ponieważ ich na to stać albo stanowi to wyraz buntu. Skupmy się jednak na detalach: motocykliści przeważnie wolą kobiety od motocykli. Dokładnie 76% badanych wolało kobietę od jednośladu. Pozostałe 24% to albo fanatycy, albo geje – szczegółów nie uwzględniono w badaniu. Gdy włączono do badań jeżdżącą na motocyklach płeć piękną, wyszło, że średnio (bez względu na płeć) podany niżej odsetek wolałby swoją maszynę od:
 
32% zZabawy z dziećmi
29% Bożego Narodzenia z rodziną
25% przytulnego kominka
25% romantycznego zachodu słońca
24% noworodka
22% pięknego old-timera
17% szczeniąt
11% kociąt

Za przeczący stereotypowi wynik można uznać ten, który pokazuje, że aż 88% kobiet wybrałoby przejażdżkę motocyklem niż zabawę z własnym dzieckiem. Chęć ta jest zapewne podyktowana ilością czasu spędzanego codziennie w towarzystwie pociech. Przekłada się to także na inny, niemalże  szokujący (zwłaszcza w Polsce) wynik dotyczący kontaktów z noworodkiem. Podczas gdy 21% mężczyzn chętniej spędziłoby czas z maluszkiem, zamiast na motocyklu, u kobiet noworodek przegrywa z jednośladem w 100%! Zapewne ma to jakiś związek z przewagą wchodzenia w zakręty nad zmienianiem pieluch i ulewaniem. Teraz już pewnie łatwo zgadnąć, dlaczego nie zapytano motocyklistek o to, czy wolą swoją maszynę czy faceta… Wyniki mogłyby dobić płeć brzydką.  

Więcej informacji o badaniu znajdziecie tutaj. Ciekawe, jak taka statystyka wyszłaby w naszym pięknym kraju.

Tak na marginesie… Zauważyliście, że z badań wynika, iż motocykliści wolą koty od psów?