Leslie Porterfield ustanawia kolejny rekord! - Motogen.pl

Najszybsza kobieta świata ponownie udowodniła, że nie ma sobie równych. Podczas organizowanych w Bonneville Salt Flats prób bicia rekordów prędkości znowu udało jej się prześcignąć wszystkich i dopisać kolejne osiągnięcie do swojej i tak już długiej listy.

Tym razem dziewczyna z Teksasu wystartowała w klasie 1000 ccm Production Class i pobiła dotychczasowy rekord wynoszący 194 mph. Leslie osiągnęła 201 mph (323,5 km/h)! To jednak nie koniec zmagań z prędkością podczas tegorocznych prób w Bonneville. Amerykanka wystartuje jeszcze w klasie 'modified’, gdzie na swoim motocyklu Sir Speedy Honda’ spróbuje pobić rekord wynoszący 245 mph (394,3 km/h).

'Marzyłam o biciu i ustanawianiu nowych rekordów właściwie od kiedy kupiłam swój pierwszy motocykl gdy miałam 16 lat. Wierzyłam, że będę najszybszą osobą na świecie. Kiedy zaczynałam ludzie mówili mi, że jestem szalona, jednak ja się nie poddawałam, walczyłam z każdą przeszkodą, byłam nieustraszona. Motywowała mnie myśl, że kiedyś uda mi się ustanowić nowy rekord świata’.