Kotwa garażowa Abus Granit WBA 100 - Motogen.pl

Alarmy, immobilisery i inne elektroniczne urządzenia to jedno. Pozostaje też szeroka paleta zabezpieczeń: blokady na tarczę, łańcuchy, U-locki czy liny, o których nie raz była już mowa. Mimo najlepszego zabezpieczenia czasami stajemy przed błahym problemem: do czego przypiąć nasz motocykl. Z ciekawą propozycją przychodzi Abus, prezentując Granit WBA 100.

Mimo dość imponujących rozmiarów urządzenie Abusa jest dość łatwe w montażu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedniej średnicy wiertło (16 mm), wiertarkę, młotek i dwa klucze ampulowe. W zestawie poza narzędziami, mamy wszystko, co jest potrzebne nam do montażu: instrukcję obsługi, solidne kołki rozporowe, śruby do montowania obudowy i zestaw czterech kulek, którymi po przykręceniu kotwy rozbijemy gniazda śrub, aby wykluczyć możliwość łatwego odkręcenia kotwy od podłoża.

Po zamontowaniu kotwy możemy już przypinać nasz motocykl. Ważne, abyśmy przemyśleli dobrze miejsce montażu, by kotwa nie przeszkadzała nam w funkcjonowaniu. Oczywiście nie ma stuprocentowego zabezpieczenia przed kradzieżą, ale bez wątpienia taki zestaw może skutecznie zniechęcić złodzieja.