Koncepcyjne BMW na ogniwa paliwowe - Motogen.pl

Francuzi potrafią pokazać, że stać ich na niezwykłe pomysły. Ich ostatnie dzieło to koncepcyjne BMW HP Kunst, motocykl na ogniwa paliwowe.

Arik Schwarz, Benoît Czyz, Charles Edouard Berche i Vincent Montreuil, studenci Institut Superieur de Design w Valenciennes we Francji, będący autorami pomysłu na ekologiczne sportowe BMW, w miejscu tradycyjnego silnika zastosowali bezszczotkowy silnik elektryczny o mocy 100 kW. Motocykl posiada także kriogeniczny zbiornik na wodór i baterię litowo-polimerową. Dzięki temu BMW HP Kunst na ogniwa paliwowe jest ekologiczny, a jego dynamiczny sportowy wygląd na tym nie traci. W projekcie uwzględniono również takie detale, jak aluminiowa rama z elementami rurowymi wykonanymi ze stali i włókna węglowego, elektromagnetyczne zawieszenie oraz elektroniczne hamulce i układ sterowania.

Pomysł został zrealizowany na razie jedynie wirtualnie, ale jest jednym z ciekawszych konceptów tego typu. Jednak raczej mało prawdopodobne jest, by BMW zainteresowało się produkcją tego motocykla.
 

Więcej o motocyklach BMW