Kawasaki zapowiada wiele nowych modeli, a w tym... ZX-6R?! - Motogen.pl

Czy to nowe Kawasaki ZX-6R na 2023/2024 rok?

Kawasaki podgrzewa atmosferę i jeżeli Twój puls także wzrósł, to już teraz możesz zapisać sobie datę 06.06.2023 roku. Właśnie na ten dzień zapowiedziana jest premiera nowości. Ale jakiej nowości?

To nie do końca jest jasne. Kawasaki USA na swojej stronie zapowiada, że będzie aż 16 (szesnaście!) nowości. Z amerykańskiej strony oraz z amerykańskiego fanpage’a wywnioskować można, że należy spodziewać się crossówki, dual-sporta, pojazdu UTV, nowego Eliminatora 450 w stylu cruiser oraz jednego nowego motocykla sportowego. Jednak nie od dziś wiadomo, że oferta modelowa tej samej marki w Stanach oraz w Europie może znacznie się różnić (np. ze względu na ograniczenia Euro5).

I tutaj cały na zielono wchodzi polski oddział Kawasaki, który na polskiego fanpage FB także wrzucił to samo zdjęcie zbiornika motocykla sportowego z logotypem Kawasaki Racing Team. Polski podpis brzmi „Zgadnijcie, kto wrócił…”. Z kolei w USA użyto sformułowania „Your Supersport Obsession begins” czyli „Rozpoczyna się Twoja supersportowa obsesja”.

Amerykańskie Kawasaki udostępniło jeszcze krótki klip zapowiadający z bardzo wyraźnym dźwiękiem 4-cylindrowego silnika sportowego na torze:

Chyba nie ma wątpliwości, że chodzi o jakiś ważny model z segmentu supersport, który ma powrócić. Skoro ZX-10R nie zniknęło z oferty, a nowe ZX-4R już zostało zaprezentowane jakiś czas temu, to może chodzić tylko o jedno: powraca ZX-6R.

Dwie szóstki w zapowiadanej dacie premiery (6.6.2023r) raczej nie są przypadkiem. Będzie to totalnie nowa wersja ZX-6R? Czy może usprawniona o zestaw elektroniki, aerodynamiki i zawieszenia? Otrzyma prawo do rejestracji w Europie? Czy w EU będzie to wersja jedynie torowa? A może powstaną dwie, drogowa ZX-6R i ekstremalnie supersportowa ZX-6RR? Przez najbliższe 3 tygodnie pozostaje nam się zastanawiać…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany