Jaki olej do quada - najlepszy wybór

Jaki olej do quada wybrać? Który jest najlepszy do quada półautomat, automat, manual, cena oleju silnikowego 4T 10W40…

Jaki olej do quada?

W przeciwieństwie do większości motocykli w przypadku quadów wiele z konstrukcji posiada osobny olej do smarowania skrzyni biegów i silnika. Szczególnie czujni musimy być w przypadku quadów o większej pojemności i z automatyczną skrzynią biegów. Ta ostatnia zdecydowanie wymaga oleju o innej lepkości, niż jednostki napędowej. Warto przy tym wspomnieć, że jednostki napędowe i skrzynie biegów quadów i ATV intensywnie eksploatowanych wymagają od oleju więcej, niż np. spokojnie eksploatowanych motocykli klasycznych.

Quad i ATV w czasie jazdy terenowej pracują pod różnym kątem, obciążeniem, w zróżnicowanych warunkach termicznych i wilgotnościowych. Nierzadko praca jednostki napędowej jest wielokrotnie przerywana, a potem intensywna tuż po uruchomieniu. Dlatego właśnie przed olejem silnikowym i do skrzyni przekładniowej, rozdzielczej i mechanizmów różnicowych należy stosować produkty, zalecane przez producenta.

Najlepszy olej do quada

Nie ma pojęcia jak najlepszy olej silnikowy do quada czy ATV. Dobry to taki, który spełnia zalecenia producenta. Oraz regularnie wymieniany przez użytkownika bez przekroczeń interwału zalecanego fabrycznie. W zależności od marki i modelu producenci najczęściej stosują następujące specyfikacje: olej do quada 10W40, 15W50, 10W50 w specyfikacjach półsyntetycznych i syntetycznych. Ich koszt jest porównywalny do kosztu podobnego oleju dedykowanego do motocykli.

Na koniec kilka najczęstszych pytań:

Jaki olej do quada 125? Jaki olej do quada 250? Jaki olej do quada 125? Jaki olej do quada 125 półautomat? Jaki olej do quada 200? Jaki olej do quada 200 automat? Jaki olej do quada 150 automat? Jaki olej quad 110? Jaki olej do quada 110? Jaki olej do quada 125 automat? Jaki olej do silnika quada? Jaki olej do quada 250 4t? Jaki olej do silnika quad 110?

Odpowiedź zbiorowa jest prosta. Najlepszy olej silnikowy do quada to ten zalecany przez producenta. Bez konkretnych modeli, marki i rodzaju napędu ciężko precyzyjnie odpowiedzieć. Pamiętajmy jednak, że źle dobrany olej nie tylko silnikowy, ale i przekładniowy może doprowadzić nie tylko do niewłaściwej pracy podzespołów, ale także ich uszkodzenia. Dlatego przy okazji zakupu warto zapoznać się z odpowiednimi książkami serwisowymi lub zlecić wymianę polecanemu mechanikowi. A jeśli podejmujecie się sami, nie róbcie tego bez odpowiedniej wiedzy.

Przeczytaj także: olej silnikowy – koszt oleju, wymiany, utylizacji, olej do quada 250, jaki wybrać i ile wlać!!!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany