Jak reklamowało się BMW na przestrzeni lat - Motogen.pl

Marki BMW chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Dobrej jakości motocykle mówią same za siebie. Jednak oprócz jednośladów mówią także reklamujące je kampanie.

Jeden z internetowych fanów motocyklizmu pokusił się o zebranie 35 reklam motocykli BMW z całego świata. Każda z nich, umieszczona na bilboardach pod różnymi szerokościami geograficznymi, dokumentuje w oryginalny sposób jak zmieniało się BMW na przestrzeni lat. Na niektórych można było odcyfrować napisy, inne mówią same za siebie za pomocą zdjęć lub obrazków. Jedno jest pewne – to niezły kawał historii, która działa się na naszych oczach.

Wśród prezentowanych obok są reklamy zaskakujące pomysłowością i poczuciem humoru, jak ta, w której nie mogący doczekać się premiery motocyklista jeździ na czym popadnie, łącznie z psem i poręczą ruchomych schodów. Inne subtelnie oddają wrażenia z jazdy, jak belgijskie zdjęcie łańcucha górskiego z błota na zbiorniku paliwa. Są też takie, które trudno zrozumieć na pierwszy rzut oka – jak amerykańska seria reklamowa czy holenderski zbiór dzikich zwierząt. Każda z nich jest na swój sposób ciekawa i dokumentuje nie tylko jak zmieniały się motocykle BMW, ale także jak widział je świat i jak chciał je pokazać innym.

Miłego oglądania!

Więcej o motocyklach BMW