Jak działa door-to-door, czyli naprawa i transport motocykla do warsztatu? - Motogen.pl

Door-2-door, czyli transport spod drzwi. Czy i jak to działa w przypadku zlecenia naprawy motocykla?

Najlepszym sposobem na walkę z pandemią koronawirusa jest ograniczenie jego rozprzestrzeniania się – czyli #zostańwdomu! Z tego powodu wiele usług przeniosło się do internetu.

Ograniczenie swobodnego poruszania się może okazać się także dobrze skrojoną okazją do przeprowadzenia kilku napraw w swoim motocyklu. Przedstawiliśmy Wam już listę napraw motocykla na #zostańwdomu.

Oczywiście nie wszystko trzeba, a czasem nie wszystko można zrobić własnoręcznie. Wtedy warto oddać motocykl w ręce wykwalifikowanego mechanika. A jak to zrobić, aby uniknąć przemieszczania się oraz zbędnego kontaktu z wieloma osobami? Można skorzystać z usługi serwisu wraz z transportem motocykla door-to-door.

Czym w ogóle jest door-to-door?

Zgodnie z definicją „door-to-door”, czyli „od drzwi do drzwi” jest sposobem wykonania zlecenia wraz z pełną obsługą spedycyjną do zleconego punktu, wraz z niezbędnymi formalnościami. I tak na przykładzie serwisu serwisu sprzętu elektrycznego: pod drzwi klienta przyjeżdża kurier z dedykowanym opakowaniem, zabiera laptopa, a po kilku dniach inny kurier zwraca naprawiony sprzęt. Bez jeżdżenia na pocztę, czy bez wizyt w punktach serwisowych, wszystko pod drzwiami własnego miejsca zamieszkania.

Door-to-door w przypadku warsztatów motocyklowych – jak to działa?

Wiele warsztatów oraz punktów ASO oferowało taką usługę już od dawna. Dziś, w warunkach zagrożenia epidemiologicznego, oferta przewiezienia motocykla na serwis stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Jak to działa?

 1. Kontaktujesz się z wybranym warsztatem oferującym door-to-door (lista).
 2. Ustalasz zakres prac i termin odbioru motocykla.
 3. Wykwalifikowany pracownik wraz z odpowiednim pojazdem (np bus przystosowany do przewozu motocykli) przyjeżdża pod Twój dom.
 4. Z zachowaniem zasad higieny i bezpieczeństwa, przekazujesz motocykl i kluczyki.
 5. Pracownik dezynfekuje i pakuje motocykl, zabiera go na warsztat.
 6. W zależności od ustaleń, wykonywane są naprawy. Wszelka dokumentacja zdjęciowa lub autoryzacja zlecenia odbywa się drogą elektroniczną, bez potrzeby wizyty w serwisie.
 7. Po ustalonej zapłacie (najlepiej drogą elektroniczną), pracownik warsztatu odstawia motocykl pod wyznaczony adres – wraz z dezynfekcją motocykla i zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
Door-to-door serwis z transportem

Cena usługi door-to-door nie jest ustalona odgórnie. Różni się w zależności od odległości lub zakresu zleconych napraw. Czasem funkcjonuje w formie gratisu. Warto zapytać w najbliższym serwisie.

Marcin Zając, Booster Motocykle, Katowice:
„Ostatnio klient pytał mnie, ilu znajomych powinien zorganizować do zapakowania motocykla… Rzeczywistość nie jest tak skomplikowana. Do transportowania motocykli posiadam profesjonalnie przygotowanego busa z odpowiednimi systemami montażu. Z zapakowaniem motocykla radzę sobie spokojnie samodzielnie – chociaż przy ciężkich maszynach nie zaszkodzi asekuracja drugiej osoby.

Co najważniejsze, od momentu złapania za kierownicę, przejmuję pełną odpowiedzialność za serwisowany motocykl. Kilkanaście lat doświadczenia pokazuje, że nie ma szans na błędy.

Odbierając motocykl od razu sporządzam odpowiedni wywiad przed serwisem. A w dzisiejszych realiach zachowuję dodatkowe środki bezpieczeństwa i higieny.”

Czy warto zlecać serwis motocykla z usługą door-to-door?

W zwyczajnych realiach, dzięki usłudze door-to-door klient (czyli motocyklista) nie musi zastanawiać się jak wrócić/dojechać po motocykl lub unika jazdy motocyklem wymagającym napraw.

Biorąc jednak pod uwagę panującą pandemię koronawirusa, pojawia się kilka kolejnych argumentów ZA korzystaniem z serwisów z usługą door-to-door:

 • Pandemia negatywnie wpływa na gospodarkę. Zlecając naprawę motocykla pomagasz swojemu warsztatowi utrzymać się na rynku i wspomagasz całą branżę motocyklową.
 • Zalecenia w związku z pandemią są proste: należy ograniczyć wychodzenie z domu, więc także jeżdżenie motocyklem.
 • Mniej jazdy, to także niższe ryzyko wypadku motocyklowego w czasie, gdy służba zdrowia ma pełne ręce roboty.
 • Zlecenie serwisu już teraz oznacza, że motocykl będzie gotowy do jazdy, gdy pandemia się skończy. Czyli wtedy, gdy będziesz potrzebował go najbardziej.
 • Skorzystanie z usługi door-to-door oznacza minimum kontaktu z innymi, czyli minimum ryzyka rozprzestrzeniania wirusa.

Przytoczmy przykład z branży gastronomicznej. Zamknięte restauracje zachęcają, aby zamawiać posiłki na wynos lub z dostawą – w ten sposób pomagamy tym punktom utrzymać się na rynku. Podobna sytuacja dotyczy warsztatów – mniej pojazdów i motocykli w użyciu oznacza mniej zleceń. Pomóż więc biznesowi lokalnemu i zleć naprawdę swojego motocykla wraz z usługą transportu spod drzwi.

Motogen.pl wspiera tę akcję – z Waszą pomocą stworzyliśmy (i wciąż rozwijamy!) potężną listę warsztatów motocyklowych z całej Polski, które oferują usługę door-to-door. KORZYSTAJCIE I UZUPEŁNIAJCIE TĘ LISTĘ RAZEM Z NAMI!

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany