III otwarcie sezonu motocyklowego w Przasnyszu - relacja - Motogen.pl

Organizatorami imprezy byli: Auto Moto Klub „Rzemieślnik” w Przasnyszu wraz z Grupą Motocyklową „ROD” Przasnysz oraz Gminą Przasnysz. Impreza ta była realizowana w ramach projektu „Powiat Przasnyski Stolica Kultury Mazowsza 2014” pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego pana Adama Struzika.

Najpierw motocykliści zebrali się na przasnyskim rynku, gdzie odbyła się rejestracja uczestników zlotu, podczas której wszyscy otrzymali gadżety motocyklowe od organizatorów, następnie ulicami miasta przejechali na Mszę Świętą do Kościoła pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela w Przasnyszu. Po mszy i poświęceniu maszyn, zlotowicze przejechali paradą przez miasto i wyjechali na trasę prowadzącą nad zalew w Karwaczu, gdzie odbyła się dalsza część imprezy. Przejazd motocyklistów zabezpieczała policja, nasi klubowicze oraz ratownicy medyczni.

Na miejscu dla miłośników motocykli do późnego wieczora koncertował zespół UNICORN. Nie zabrakło również sportowych konkurencji, ogniska i wspaniałej atmosfery. Można było również polatać poduszkowcem – fajne wrażenia 🙂 – oraz zjeść coś dobrego i popić (kawką, herbatką itp.), co zapewniła Karczma Artemida z Przasnysza.

Na tegoroczny zjazd, pomimo deszczowej pogody, przybyło aż 320 maszyn z klubów i grup motocyklowych z różnych zakątków Mazowsza i Polski a nawet z Czech. Na zlot przybyli zlotowicze m.in. z Przasnysza, Mławy, Ostrołęki, Działdowa, Ciechanowa, Płońska, Pułtuska, Warszawy, Serocka, Mińska Mazowieckiego, Krasnosielca, Makowa Mazowieckiego, Szczytna i wielu innych.