Honda wolała przygotować własną wystawę - sprawdźcie jaką - Motogen.pl

W Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, zaproszeni przez dealerów Hondy goście, mogli w kameralnej atmosferze zapoznać się z bogatą ofertą nowości i przymierzyć się do 10 najnowszych motocykli Hondy, z których aż 8 pokazano w Polsce po raz pierwszy.

Gości witały urocze hostessy, a już w pierwszej sali czekały nowe motocykle z segmentu Adventure – unowocześniony, flagowy Crosstourer oraz mocniejszy i jeszcze bardziej wszechstronny NC750X. Tuż obok można było zapoznać się z drugim z serii większych NC – miejskim NC750S. Wszystkie trzy motocykle prezentowały się w opcji z automatyczną, dwusprzęgłową przekładnią DCT, która również w Polsce zdobywa coraz większą popularność.

W drugiej sali, na podwyższeniu, wyeksponowany został legendarny CBR1000RR Fireblade, który od 2014 dostępny jest w wyjątkowej wersji SP. Flagowy supersport Hondy cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a szczególnie przyciągał miłośników jazdy po torze, gdzie z pewnością dostarczy niesamowitych wrażeń. Razem z wyścigową legendą, uwagę odwiedzających skupiły nowe, czterocylindrowe rzędówki – CBR650FCB650F. Całkowicie nowe konstrukcje, w ekscytującej stylistyce, już wkrótce gotowe będą nieść wyjątkową przyjemność z jazdy swoim właścicielom.

W kolejnej sali na zwiedzających czekała nowa rodzina CTX-ów, które dzięki połączeniu zalet motocykli turystycznych i cruiserów mają na celu uprzyjemniać podróże komfortem i najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Majestatyczny  CTX1300 z poprzecznie ustawionym silnikiem V4 oraz zwinne CTX700 i CTX700N seryjnie wyposażone w dwusprzęgłową przekładnie DCT, dzięki nowatorskiej stylistyce przypadły do gustu wielu odwiedzającym.

Wystawę zamykał wyjątkowy, klasyczny CB1100 EX, który w 2014, specjalnie po licznych prośbach ze strony klientów, otrzymał m.in. szprychowe koła, dwa tłumiki oraz większy zbiornik paliwa, aby jeszcze bardziej upodobnić się do swojego pierwowzoru – CB750, pierwszego superbike’a z 1969 roku.

W tym roku, pierwszy weekend kalendarzowej wiosny nie zawiódł wielbicieli jednośladów. Dzięki wspaniałej pogodzie, wielu miłośników Hondy przyjechało na wystawę na swoich maszynach.