Grzywna za brak kasku – na plakacie filmowym - Motogen.pl

Hiszpańskie prawo posiada zapis umożliwiający ukaranie osób promujących w jakikolwiek sposób jazdę jednośladem bez kasku ochronnego. Teraz skorzystano z tego zapisu w stosunku do pary amerykańskich aktorów.

Julia Roberts i Tom Hanks otrzymali grzywnę w wysokości 30 000 Euro za pojawienie się na plakacie promującym komedię „Larry Crowne” na skuterze, ale bez kasków. Żadnemu z urzędników nie przeszkadzał fakt, że oboje w produkcji – kręconej notabene w Hiszpanii – występowali już we właściwej odzieży ochronnej, przynajmniej na głowach.

Jak powiedział nam zaprzyjaźniony hiszpański motocyklista, prawo pozwalające na karanie osób, których wizerunek pojawił się na plakacie, to stary zapis, który jednakże bywa wciąż wykorzystywany i funkcjonuje także w przypadku fotografii czy produkcji filmowych, gdzie pojawiają się np. papierosy. Ukarana może wówczas zostać osoba, która paliła, oraz osoba, która to uwieczniła.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o filmową promocję Hiszpanii. Ktoś jeszcze uważa, że nasze prawo jest najbardziej absurdalne?