Enigma 1050 – customowy Triumph - Motogen.pl

Enigma 1050 to dwutorowy projekt, w ramach którego powstanie sportowy motocykl customowy oraz kit dla właścicieli motocykli Triumph Speed Triple.

Pomysłodawcą Enigmy jest były brytyjski dziennikarz motoryzacyjny, Jim Lindsay, który zebrał siedmioosobową ekipę pracującą obecnie nad ostatecznym wyglądem motocykla. Maszyna otrzymała ważącą 8,1 kg ramę, zbudowaną przez niewielką firmę Tigcraft. Zawieszenie dostarczyło K-Tech, koła z włókna węglowego Dymag, hamulce AP Racing, a pozostałe komponenty współpracujący na co dzień z Triumphem Promach. Z włókna węglowego powstały także zbiornik paliwa oraz owiewki jednośladu. Silnik Enigmy to seryjna jednostka Triumpha.

Enigma 1050 jest wciąż w budowie i jej ukończenie przewidywane jest na kwiecień 2012 roku. Wtedy też rozpoczną się testy gotowego motocykla oraz kitu, który oferowany będzie właścicielom motocykli Triumph Speed Triple.

 
Zdaniem twórców, Enigma 1050 ma być komfortowym motocyklem szosowym do codziennej eksploatacji, oferującym niezwykły wygląd i najwyższej jakości wykonanie, a także doskonałe wrażenia na torze, jeśli właściciel zechce ją tam sprawdzić.

Ekipa Jima już zapowiada, że jeśli Enigma 1050 odniesie sukces, możemy spodziewać się kolejnych projektów. Więcej szczegółów na stronie motocykla. Nam się podoba!