Dunlop RoadSmart II dla BMW R 1200 GS - Motogen.pl

Kluczowe w dopasowaniu opony RoadSmart II do modelu R 1200 GS są technologie odpowiedzialne za stabilność oraz osiągi w ciężkich motocyklach o wysokiej mocy, od jednośladów turystycznych do ciężkich motocykli terenowych:

•       Technologia JLB (ang. Steel JointLess Belt <JLB>) eliminuje nakładaniesię poszczególnych pasów opasania. JLB umożliwia szybszą jazdę przy zachowaniu wysokiej stabilności prowadzenia. Dzięki udoskonalonej reakcji ze strony układu kierowniczego, technologia JLB to dla kierowcy synonim pewności;

•       Technologia Multi-Tread (MT) łączy twardszą gumę w środkowej części bieżnika (20-25% powierzchni) z bardziej miękką na barkach opony;

•       Technologia Multi-Tread (MT) umożliwia większe przebiegi, co zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu specjalnie dobranego twardszego składnika mieszanki w środkowej (20-25% powierzchni) części opony, a 100% związek krzemionki – użyty w barku opony – poprawia przyczepność podczas pokonywania zakrętów na suchej i mokrej powierzchni. Ta pierwsza jest
w kontakcie z nawierzchnią gdy motocykl jedzie prosto, natomiast druga – o wyższej przyczepności – kiedy motocykl składa się w zakręcie. Obie mieszanki opracowano w celu zapewnienia wysokiej stabilności, przyczepności przy przyśpieszaniu i hamowaniu, doskonałej trwałości (której dowodem jest liczba przejechanych kilometrów), a jednocześnie większej przyczepności, gdy motocykl pokonuje zakręt w złożeniu.

 

BMW R 1200 GS dual-sport od momentu wprowadzenia do sprzedaży 10 lat temu stał się jednym z najbardziej popularnych modeli na rynku turystycznych motocykli enduro. Było to możliwe dzięki niezawodności, łatwości prowadzenia i radości, jaką ta maszyna daje z jazdy zarówno po drodze, jak i w terenie. Nowy model R 1200 GS zachowuje cenione parametry, takie jak solidność i dynamizm, a posiada zmieniony kształt i wykończenie. Kolejne nowości to silnik w układzie bokser z mieszanym chłodzeniem cieczowo-powietrznym, mokre sprzęgło z układem przeciwdziałania szarpaniu oraz elektronicznie sterowana przepustnica E-Gaz.

 

 

„Dunlop dostrzega wzajemne dopasowanie opon RoadSmart II i motocykla R 1200 GS. Zarówno maszyna, jak i opona wykazują wysoką uniwersalność i stanowią doskonałe połączenie. Optymalne połączenie przyczepności, trakcji, stabilności, komfortu i łatwości prowadzenia, oferowane przez oponę RoadSmart II, wzmacnia wrażenia z jazdy motocyklem R 1200 GS. RoadSmart II sprawdzają się przy każdej pogodzie, zapewniając kierowcom wolność połączoną z pewnością prowadzenia”

 

– powiedział Sanjay Khanna dyrektor zarządzający Dunlop ds. opon motocyklowych i motosportu w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Do motocykla BMW R 1200 GS dostępne są opony RoadSmart II w następujących rozmiarach:

Przód / Tył

Rozmiar

Indeks L/S

TT/TL

P

120/70 R 19

60V

TL

T

170/60 R 17

72V

TL

 

Więcej o motocyklach BMW</a