Dunlop nadal dostarcza opony do wyścigów Moto2 i Moto3 - Motogen.pl

Zgodnie z warunkami tego porozumienia wszyscy zawodnicy Motocyklowych Mistrzostw Świata w klasie średniej i najmniejszej (Moto2 i Moto3), w dalszym ciągu będą startować na oponach Dunlopa. Dotyczy to także wszystkich motocykli startujących z logo marki. Umowa określa również kwestię reklamy na torach podczas wyścigów Motocyklowych Mistrzostw Świata oraz brandingu zawodników na podium (będą występować w czapkach Dunlopa).

Dunlop jest wyłącznym dostawcą opon od chwili utworzenia obu klas w latach 2010 i 2012. Miało to miejsce po okresie, w którym motocykle na oponach Dunlop dominowały w kategoriach 250cc i 125cc – poprzednikach klas Moto2 i Moto3 w Mistrzostwach Świata.

Motocyklowe Mistrzostwa Świata klasy Moto2 i Moto3 to według entuzjastów dwie najbardziej ekscytujĻce serie wyścigowe na świecie. Intensywność konkurencji przekłada się na widowiskową jazdę. W nadchodzĻcych latach zamierzamy wzmocnić promocję tych dwóch klas, aby zwrócić większą uwagę na utalentowanych zawodników i jakość wyścigów – powiedział Sanjay Khanna, dyrektor zarządzający Dunlop opony motocyklowe i motorsport w Europie.