Ducati Scrambler 2023 - nowa generacja, quickshifter i tryby jazdy [opis, zdjęcia, film, dane techniczne] - Motogen.pl

Ducati Scrambler 2023 w wersjach Icon, Full Throttle i Nightshift zostały odświeżone stylistycznie, ale nie tylko. Stały się lżejsze i otrzymały nową elektronikę! Sprawdź szczegóły!

We włoskim Mediolanie odbywają się właśnie targi EICMA. My tam jesteśmy (dzięki wsparciu ELF) i mamy dla Was relację (zapraszamy na instagram i stronę główną). Na targach nie ma za to oficjalnych premier Ducati… Zamiast tego, Włosi przeprowadzili serię internetowych premier Ducati World Première 2023. W siódmym, finałowym odcinku Ducati zaprezentowało nową rodzinę Ducati Scrambler.

Next-Gen Freedom: nowa generacja Ducati Scrambler

  • Ducati Scrambler staje się nowocześniejszy, lżejszy i ma jeszcze bardziej zniewalającą  osobowość.
  • Ride by Wire, Riding Mode i Quick Shift debiutują w świecie Ducati Scrambler.
  • Nowa generacja Ducati Scrambler daje jeszcze większe możliwości personalizacji: model Icon dostępny jest w aż dziewięciu kolorach dzięki wymiennym nakładkom.

. Aby na nowo napisać historię, czasami trzeba nacisnąć przycisk szybkiego przewijania. To właśnie zrobiło Ducati tworząc nową generację motocykli Scrambler, które stały się bardziej współczesne, ekspresyjne i mają jeszcze żywszą osobowość.

Film i zdjęcia – Ducati Scrambler 2023

Jaki jest Ducati Scrambler 2023

Ducati Scrambler w wyjątkowy sposób łączy zabawę, technologię, bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Nowa generacja wybiega w przyszłość i rozwija charakterystyczne cechy motocykli, które zdobyły serca już ponad 100 000 entuzjastów na całym świecie.

Nowa generacja rodziny Ducati Scrambler została całkowicie przeprojektowana, ale z zachowaniem ducha, który sprawił, że odniosła światowy sukces. To wciąż motocykle przyjemne, łatwe w prowadzeniu o wspaniałym charakterze i nowoczesnym stylu. Idealny wybór dla entuzjastów stylu, designu i technologii oraz osób poszukujących motocykla dynamicznego i dającego frajdę, ale także łatwego i bezpiecznego w codziennym użytkowaniu. Prawdziwe narzędzie do wyrażania swojego charakteru poprzez wiele możliwości personalizacji.

Druga generacja ponownie stawia na ​​prostotę i autentyczność, które zawsze stanowiły istotną wartość dla wszystkich entuzjastów Ducati Scrambler. Chłodzony powietrzem, dwucylindrowy silnik Desmodue, stalowa rama kratowa, szeroka kierownica, nisko położony środek ciężkości i zaawansowana elektronika gwarantują czystą radość z jazdy.

Efektem tego przepisu są nowe modele Ducati Scrambler: Icon, Full Throttle i Nightshift. Trzy motocykle o innym stylu, które łączy luźna pozycja jazdy i niska waga, aby zapewnić przyjemność i odpowiednią ilość wrażeń podczas poruszania się po mieście, jak i podróżowania poza miastem.

Co się zmieniło w gamie Ducati Scrambler na 2023?

Nowy Scrambler zachwyca swoimi kształtami, które podkreślają jego nowoczesne przysposobienie. Projekt zachowuje duszę rodziny Ducati Scrambler i jej charakterystyczne elementy. Rozpoznawalne na pierwszy rzut oka oświetlenie dzienne DRL (Daytime Riding Light) z kultowym „X” to znak rozpoznawczy Scramblerów. Wygląda nowocześniej i bardziej stylowo dzięki nowemu, w pełni diodowemu reflektorowi. Nowa jest również konstrukcja tylnego światła LED z półokrągłą linią i kierunkowskazami.

Stalowy zbiornik został przeprojektowany i ma teraz wymienne nakładki, które wraz z błotnikami nadają motocyklowi innego charakteru poprzez łatwą zmianę koloru.

Nowe oprzyrządowanie z kolorowym wyświetlaczem TFT 4,3” i dedykowanym interfejsem HMI czytelnie wyświetla informacje i sprawia, że ​​nowy Ducati Scrambler jest jeszcze bardziej nowoczesny.

Kluczowy element osobowości Ducati Scrambler, dwucylindrowa jednostka Desmodue, została zmodernizowana pod względem estetycznym. Nowy wydech ze zmienionym układem kolektorów sprawia, że silnik jest bardziej widoczny.

Nowa gama Ducati Scrambler jest o 4 kg lżejsza od poprzedniej, dzięki czemu motocykle są jeszcze bardziej zwrotne i łatwiejsze w prowadzeniu. Rama pozostała kratownicowa, ale jest unowocześniona i lżejsza, a wraz z przeprojektowanym wahaczem i kilkoma ulepszeniami silnika, przyczynia się do ogólnej redukcji masy motocykla. Tylna rama pomocnicza jest teraz łatwo zdejmowana bez modyfikowania ramy, co istotnie zwiększa możliwości modyfikacji motocykla.

Prowadzenie udoskonalono dzięki nieco zwiększonemu kątowi skrętu, który pozwala na większą kontrolę nad motocyklem. Koła o zmodernizowanej konstrukcji mają wymiary odpowiednio 18 i 17 cali z przodu i z tyłu.

Ducati Scrambler 2023 – silnik

Chłodzony powietrzem dwucylindrowy silnik dwuzaworowy Desmodue, który zawsze był charakterystycznym elementem Ducati Scrambler, został zmodyfikowany, co pozwoliło na redukcję masy o około 2,5 kg. Rozwija maksymalną moc 73 KM i jest również dostępny w wersji 35 kW dla motocyklistów z prawem jazdy kategorii A2. Został wyposażony w nowe sprzęgło ośmiotarczowe, które pozwala na płynniejszą i bardziej precyzyjną zmianę biegów. Sprzęgło jest również bardziej kompaktowe, co pozwoliło zmniejszyć rozmiar prawej osłony, oferując w ten sposób więcej miejsca na stopę prowadzącego.

Ducati Scrambler 2023 – elektronika

Wszystkie zmiany wprowadzone w nowej generacji Ducati Scrambler przyczyniają się do wyznaczenia nowych standardów w swojej kategorii. Ducati Scrambler jest jeszcze przyjemniejszy i bezpieczniejszy dzięki wprowadzeniu elektronicznego zarządzania przepustnicą Ride by Wire. Z jednej strony rozwiązanie to sprawia, że ​​reakcja silnika jest natychmiastowa i łatwa do kontrolowania, a z drugiej pozwala na zastosowanie kontroli trakcji i dwóch trybów jazdy: Road i Wet. Ten ostatni, zaprojektowany specjalnie do jazdy na mokrych nawierzchniach, zapewnia płynniejszą reakcję przepustnicy i kalibrację kontroli trakcji bardziej zorientowaną na stabilność i bezpieczeństwo. Standardowe wyposażenie uzupełnia ABS Cornering.

Dzięki wprowadzeniu systemu Ride by Wire, nowa generacja silnika Desmodue będzie miała możliwość zamontowania Quick Shift w górę i w dół, dostępnego jako akcesorium, lub oferowanego jako standardowe wyposażenie w modelu Full Throttle.

Ducati Multimedia System, również dostępny jako akcesorium, daje możliwość wybierania muzyki i wykonywania połączeń po podłączeniu smartfona.

Dostępność Ducati Scrambler 2023

Produkcja Ducati Scrambler Icon, Full Throttle i Nightshift rozpocznie się w marcu 2023 roku.

Ducati Scrambler Icon 2023

Model Icon reprezentuje i wyraża osobowość Ducati Scrambler w najczystszej postaci. Nowa generacja, dzięki nowej konstrukcji zbiornika z wymiennymi nakładkami, jest łatwiejsza w personalizacji. Oprócz trzech standardowych kolorów (’62 Yellow, Thrilling Black i Ducati Red), dostępnych jest sześć kolorów oferowanych jako opcjonalne zestawy akcesoriów, które obejmują nakładki zbiornika, błotniki przednie i tylne, a także osłony reflektorów.

Ducati Scrambler Icon ma zmienioną kierownicę, która umieszczona jest niżej i bliżej prowadzącego, co pozwala na większą kontrolę. Siedzisko zostało przeprojektowane i ma teraz zwężający się i bardziej opływowy kształt.

Scrambler Full Throttle 2023

Full Throttle to najbardziej sportowa propozycja z gamy Ducati Scrambler 2023, inspirowana zawodami Flat Track. Boczne tablice z numerem 62 nawiązują do roku 1962, w którym debiutował pierwszy Ducati Scrambler.

Sportowy charakter modelu Full Throttle podkreśla dedykowane siedzisko, malowanie Red GP19 i Dark Stealth, krótszy błotnik przedni, ogon bez błotnika tylnego i czerwone znaczniki na aluminiowych felgach. Wyposażenie dopełnia homologowany tłumik Termignoni oraz standardowy Quick Shift góra/dół.

Ducati Scrambler Nightshift 2023

Nightshift to najbardziej elegancki model w gamie Ducati Scrambler 2023. Charakteryzuje się klasycznymi i dopracowanymi detalami. Podobnie jak Full Throttle, Ducati Scrambler Nightshift posiada boczne tablice, sportowy przedni błotnik, a także kierunkowskazy LED.

Malowanie Nebula Blue i szprychowe, czarne felgi sprawiają, że Nightshift jest wyrafinowany pod względem stylistyki. Podobnie jak w modelu poprzedniej generacji o tej samej nazwie, wyróżnia się prostą kierownicą i lusterkami w stylu café racer.

Personalizacja – Ducati Scrambler 2023

Aby dać fanom możliwość wyrażenia własnej osobowości, Ducati Scrambler oferuje szeroki wybór odzieży i akcesoriów. Do wyboru są trzy propozycje układów wydechowych Termignoni. Pierwsza to tłumik do użytku drogowego z czarnym wykończeniem. Kolejną opcją jest kompletny wydech stalowy z dedykowanym mapowaniem, który idealnie wpisuje się w styl Flat Track. Trzecią propozycją jest uliczny, krótki tłumik stalowy z czarnym wykończeniem, który również dostępny jest z dedykowaną mapą silnika. We wszystkich wersjach dostępne są kontrastujące pierścienie dostępne w kolorze żółtym, czerwonym lub niebieskim. Katalog akcesoriów zawiera też wiele innych pozycji, w tym siedziska, różnokolorowe nakładki, podnóżki, lusterka i miękkie sakwy.

Wraz z nową generacją Scramblerów Ducati wprowadza również nową kolekcję odzieży, która charakteryzuje się swobodnym, outdoorowym i nowoczesnym stylem. Dostępna jest odzież motocyklowa, jak kaski, rękawice, kurtki, buty i spodnie, a także do użytku codziennego, jak koszulki, bluzy i czapki.

Ducati Scrambler 2023 dane techniczne:


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany