Ducati oferuje Lorenzo 13 milionów funtów - Motogen.pl

Ducati złożyło Jorge Lorenzo lukratywną, multimilionową ofertę, aby odszedł z Yamahy.

Zdesperowany koncern chce podpisać umowę z jednym z czołowych zawodników, podczas gdy przyszłość Caseya Stonera pozostaje obiektem ciągłym spekulacji. Marlboro zaoferowało 22-letniemiu Hiszpanowi umowę opiewającą na 13 milionów £.

Chociaż Lorenzo prowadził dalsze rozmowy w Phillipem Morrisem w niedzielę, podczas pobytu w Brnie, Hiszpan twierdzi, że jego numerem jeden jest wciąż Yamaha.

Marlboro jest gotowe zapłacić jeszcze więcej za hiszpańską sensację, jeśli Stoner nie upora się z problemami zdrowotnymi. Australijczyk udał się obecnie na krótki urlop wypoczynkowy, który ma mu pomóc wrócić do formy i wystartować w październikowym wyścigu na torze Estoril w Portugalii.

Lorenzo powiedział: Ducati jest jedną z opcji. Ważne jest, aby posiadać motocykl, który pomoże zdobyć mistrzostwo. Wydaje się jednak, że obecnie Yamaha byłaby najlepszym wyborem.

Decyzja Lorenzo nie jest jeszcze ustalona. Może ona zapaść w tym tygodniu, a jej oficjalne ogłoszenie pojawi się najprawdopodobniej podczas rundy na torze Indianapolis.
 

Źródło: motorcyclenews.com

Więcej o motocyklach Ducati