Droga to nie miejsce na życie towarzyskie - Motogen.pl

Kierowcy samochodów dla nas, motocyklistów, częstą są przyczyną wzrostu tętna podczas jazdy. Niektóre ich nawyki stwarzają niepotrzebne zagrożenie.

Do takich wniosków doszły władze Dubaju, które na swoich ulicach umieściły bilbordy wykonane przez firmę Livingroom. Treść umieszczona na bilbordach skierowana jest do kierowców samochodów i można ją przetłumaczyć mniej więcej jako „droga to nie miejsce na życie towarzyskie”. Chodzi o problem, jakim jest używanie przez kierowców samochodów telefonu komórkowego, pisanie postów na Facebooku, Twitterze czy innych portalach społecznościowych. Truizmem byłoby zauważenie, że takie działanie rozprasza kierowcę.

Choć naszym zdaniem kampania nie jest może szczególnie oczywista, to na pewno potrzebna. Każda, zachęcająca kierowcę do patrzenia na drogę i uważnego sprawdzania, co się na niej znajduje, jest właściwa. Tym bardziej, że kierowcy puszek stwarzają – w przeciwieństwie do kierujących motocyklami – wrażenie, że częstokroć interesuje ich wszystko inne, tylko nie prowadzenie własnego auta…