BMW – akcesoria motocyklowe do S1000RR - Motogen.pl

Posiadacze motocykli BMW S1000RR będą mogli wyposażyć się w odzież pasującą do ich maszyny.

BMW wypuści na rynek specjalne akcesoria motocyklowe nawiązujące do sportowego modelu S1000RR. Przyszły właściciel tego jednośladu będzie mógł doposażyć się w kask, rękawice, kombinezon i buty nawiązujące kolorystyką do motocykla.

Kask to zmodernizowana konstrukcja znanego już, sportowego modelu skorupy BMW. Wersja dedykowana do S1000RR została jednak wykonana z włókien węglowych. Otrzymała również dodatkowy tylny spoiler, który ma poprawić stabilność kasku podczas jazdy z dużymi prędkościami i zapobiec unoszeniu się. Standardowa wersja modelu Sport waży 1380 g. Nowość w ofercie najprawdopodobniej będzie jeszcze lżejsza.

Kombinezon to super lekka kangurza skóra o grubości 1 mm. Oczywiście, nie zabraknie w nim protektorów zgodnych z normą CE. Na razie nie wiadomo, czy BMW wyposaży wdzianko w żółwia. Na pewno jednak kombik będzie w kolorach motocykla, czyli niebiesko-biało-czerwonym.

Rękawice zostaną wykonane z najwyższej jakości skóry, podobnie jak kombinezon. BMW zdecydowało się wyposażyć je w karbonowe protektory. Buty to znany już klientom bawarskiego koncernu sportowy model, który otrzymał po prostu nową kolorystykę. Na razie nic nie wiadomo o cenie tych akcesoriów. Najprawdopodobniej poznamy ją dopiero wtedy, gdy odzież w barwach S1000RR pojawi się w salonach sprzedaży.
 

Więcej o motocyklach BMW