Bimota na silniku S1000RR? - Motogen.pl

Podobno w Mediolanie Bimota zaprezentuje nowy motocykl koncepcyjny bazujący na silniku z BMW S1000RR. Znając fabrykę z Rimini, jeżeli rzeczywiście zdecydowała się na budowę takiej maszyny, możemy oczekiwać wielu niespodzianek.
Po pierwsze, Bimota powinna zapakować na pokład własne zawieszenie i ramę. Inżynierowie z Rimini na pewno też dorwą się do silnika, by jak zwykle „ulepszyć’ seryjną jednostkę, chociaż to może być nie najłatwiejsze zadanie, znając wybuchowy charakter modelu S1000RR. Zapewne zastosują w motocyklu także własne komponenty, na przykład ABS czy kontrolę trakcji. Możemy się zatem spodziewać, że maszyna schudnie, prawdopodobnie będzie mieć nieco więcej mocy oraz oczywiście nowy wygląd.

Warto wspomnieć, że mimo iż obecnie Bimota bazuje na silnikach Ducati, przerabianie BMW nie jest jej obce. W 1995 światło dzienne ujrzał model BB1 Supermono napędzany silnikiem z F650.

Na potwierdzenie plotek o Bimocie z sercem BMW musimy jednak poczekać co najmniej do jutra, kiedy to oficjalnie rozpoczną się targi w Mediolanie.   

Więcej o motocyklach BMW