Zieliński broni prowadzenia w klasie Supersport - Motogen.pl

W kwalifikacjach Sebastian zajął drugie miejsce tuż za swoim zespołowym kolegą Markiem Szkopkiem. Do pole position zabrakło mu zaledwie 0.004 sekundy. Na trzecim miejscu znalazł się jego główny rywal z Motocyklowych Mistrzostw Europy – Michal Prasek.

W pierwszym wyścigu Sebastian szybko objął prowadzenie, ale musiał bronić się przed atakami Marka, który był tuż za nim. Przez kilka okrążeń Markowi udało się wyprzedzić Sebastiana, ale ten nie dawał za wygraną. Do prowadzącej dwójki dołączył jeszcze Prasek, który odciągnął Szkopka od Zielińskiego. Ostatecznie Sebastianowi udało się wygrać sobotni wyścig.

W niedzielę Zieliński ponownie wysunął się na prowadzenie. Tym razem już na samym początku wypracował sobie bardzo dużą przewagę nad resztą zawodników. Wyścig był połączony z klasą Superstock 600 i Marek Szkopek oraz Michal Prasek utknęli wśród czeskich zawodników. Sebastian jechał równym i szybkim tempem, ale dogonił go Marek Szkopek. Sebastian został wyprzedzony na ostatnich metrach wyścigu i nie miał już czasu na obronę. Tym samym musiał zadowolić się drugim miejscem.

Po tej rundzie Zieliński ma na swoim koncie 114 punktów i prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy Supersport w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. W ten weekend jechał niemal bezbłędnie i potwierdził doskonałe przygotowanie swoje i swojego sprzętu. Kolejna runda WMMP odbędzie się również w Poznaniu pod koniec sierpnia.